Fake hesap ile şantaj yapmak suç mu?

Niye herkes potansiyel bir tecavuzcu, pedofiliyi kenara itip, fake hesap acip eglenen birini gunah kecisi ilan etmis anlamadim. Ama tabi sonradan aklima geldi Turkiye’de tecavuz, ozellikle cocuklara taciz gayet alisildik ve olagan seyler...
Eğlenilecek başka yollar da var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani ergen bir kardeşimiz belli. Ama yaptığının yanlış olduğunu görmesi açısından iyi oldu. Kimse senden nefret etmiyor fakat yaptığın doğru değil. Buna bakarak kızlara olan bakış açın ve davranışlarını düzeltebilirsin bak mesela bu fırsat herkesin eline geçmiyor. Bak sapık dolu etraf.

Anlamıyorum bu işlerle uğraşanı zaten toplum olarak bilincimiz yok. Bir de bela arıyoruz kendimizde sırf 2 dakika gülelim diye. Merak etme korkutmak istemiştir. Bu size iyi bir ders olsun.

Niye herkes potansiyel bir tecavuzcu, pedofiliyi kenara itip, fake hesap acip eglenen birini gunah kecisi ilan etmis anlamadim. Ama tabi sonradan aklima geldi Turkiye’de tecavuz, ozellikle cocuklara taciz gayet alisildik ve olagan seyler...
O sapık zaten direk yargıya intikal ettirilmeli. Ama o eğlenmek dediğin iş o kadar masum değil. Fake hesap açılıp profil resmi olarak fotoğrafının kullanıldığı insanın kişilik haklarına tecavüzdür bu. Velev ki ünlü olsun velev ki sıradan biri olsun.

İki taraf da suçludur. Eğer karşı tarafın ceza alması sizin için önemliyse -ki bir pedofilinin ceza alması, herkes için önemli olmalıdır- kendi cezanıza razı olup, şikayette bulunmalısınız. Ancak şikayet etmeniz durumunda, diğer insanları trollediğiniz konuşmalar da ortaya çıkacaktır. Karşı tarafın şikayetçi olacağını sanmıyorum, zira şikayet etmesi durumunda kendisinin de yanacağının farkındadır. Maalesef sosyal medya insanlara 'her akıllarına geleni yazabilecekleri' inancını kazandırdı. Bunun sonucu da bu oluyor işte, kendi 'eğlencemiz' yüzünden, bir pedofiliyi şikayet etmeye korkuyoruz.

Nasıl ve ne için yapıldığının önemi olmaksızın şantaj yapmak suçtur. Gidin karakola teslim olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı