Fake hesap ile şantaj yapmak suç mu?

Boş yere korkma, olay büyüse bile sen belki para cezası alırsın ki o bile belki, ama o direk hapis cezası ile yargılanır. O yüzden seni korkutmak için yapıyordur ne yapıyorsa. Sahte hesabı silip önüne bakmak en güzeli. Bu da sana ders olsun bak, troll yapacaksan arkadaşların ile kalsın, olaylar büyüdüğü zaman içinden çıkılması zor hale gelebiliyor gördüğün gibi. Olan oldu artık, bu hatandan ders almaya bak. ;)
Dersimi aldım. Hesabı sildim dava açma şansı hala var diye biliyorum.

Dersimi aldım. Hesabı sildim dava açma şansı hala var diye biliyorum.
Merak etme, şansı olabilir evet ama attığı resimlerden sonra edemez. Bile bile kendini neden yaksın? Olan ona olur sana değil. Korkma o yüzden, her ne kadar yaptığın yanlış olsada ki sende farkındasın bu durumun, o adamın yaptığı direk suçtur. Korkutma kendin daha fazla.

Instagram'dan bir fake hesap (kız) açıp arkadaşlarımı trollüyordum. Sonra 40 yaşlarında bir erkek beni ekleyip konuşmak istedi. Ben de konuştum fakat adam gerçekten pedofili hastasıydı. Ben liseye gittiğimi söylemiştim ama o benle konuşmaya devam etti. Ben de konuşmaya başladım derken bu beyefendiyle bayağı samimi olduk. Ve benle buluşmak istediğini, birlikte olmak istediğini söyledi. Ben de konuşmayı devam ettirdim. Cinsel organın fotoğrafını aldım. Sonra da ses kaydı alarak bir güzel sövdüm ve engelledim. 2 hafta sonra başka bir hesap ile bana attığı fotoğrafları kendisine atarak seni bitireceğim şeklinde bir mesaj attım. Sadece dalga amaçlı yazdım ama pişman da oldum. O da şantaj suçuyla beni ihbar edeceğini söyledi. Bu adam ile aynı ilçede yaşıyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Birincisi istekliymişsin. :) İkincisi yazışmalarınız o kişide kayıtlıysa kendini nasıl savunacaksın? ''Şaka yapmıştım'' diyerek mi? 😀 Sahte hesapla yapmak değil; ''şantaj'' yapmak tek başına da bir suç teşkil eder. Eğer bu kişi sen istemediğin halde bunları yaptıysa sen haklı olabilirsin ama biliyorsun ülkemizde ''çocuğun rızası da varmış'' gibi tuhaf şeyler de mevcut! Sen de isteyerek konuştuğuna göre? Durum pek de senden yana değil gibi.
Niye herkes potansiyel bir tecavuzcu, pedofiliyi kenara itip, fake hesap acip eglenen birini gunah kecisi ilan etmis anlamadim. Ama tabi sonradan aklima geldi Turkiye’de tecavuz, ozellikle cocuklara taciz gayet alisildik ve olagan seyler...
Türkiye'de yaşadığımızı hatırlatırım. Erkek egemen bir toplum ve kanunların geçerli olduğu bir toplumda ''tahrik'' her zaman kadını suçlu yapıyor. Bu arkadaşın eksiği toplum düzeni ve işleyişinin farkında olmaması. Yaptığı tabi ki yanlış ama her iki tarafın da yanlış.
Bana .... Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar sitesinden benim kullandığım resimleri koyup bir ss attı. Acaba ihbar etmiş midir?
Her şeyi akışına bırak. Zamanla bir şey olmadığını göreceksin. O tarz şeylerle uğraşma. :)

Son düzenleme:
Her şeyi akışına bırak. Zamanla bir şey olmadığını göreceksin. O tarz şeylerle uğraşma. :)
[/QUOTE]
Hesabı kapattım. Mesajlar hala onda durabilir mi?

Bunu nereden duydunuz?
Moderatöre de teşekkür ediyorum. Şantaj yapmama rağmen başlığı çok ilgi çekici getirdiniz.
Zamanında basit basit programlardan bir kaç yayına DDOS atmışlığım var (YouTube), hepsi de ertesi günkü yayınında Siber Suçlara ihbar ediyordu beni :D .

Resimler karşılığında her hangi bir talep de bulunmadiysaniz şantaj olarak değerlendirmek zor olsa da seni bitireceğim şeklinde mesaj atmaktaki amaç sorgulanarak bu kapıya çıkması sağlanabilir.
Yani bitireceksen bitirseydin, bitireceğim diyerek ilerde talepte bulunmak için karşı tarafın gözünü korkutmaya mi calisiyordun şeklinde değerlendirmek mümkün.
Taciz olayına gelirsek o biraz karışık bir detay sonuçta burası Türkiye ve dünya genelinden farklı bir taciz kriteri var. 18 yasindan küçükken sigara alamazsın fakat tecavüze uğruyor ve bagiramayacak kadar korkmuş yada bunu akıl edemeyecek kadar saskinsan bu cinsel ilişkiyi istiyor olarak degerlendirilebiliyorsun. Sigarayı da istiyorum ama satmıyorsun hakim amca diyemiyorsun.
Ayrıca millete resim yolladım şimdi beni tehdit ediyorlar diyemeyeceğine göre korkacak birşey yok. Fakat siz ugrasirsaniz oda şansını deneyebilir.

Ben ortaokulda en yakın arkadaşımı oyuna getirmiştim. Sonra yüzüne söyledim ve önce inanmadı sonra anladı 😎 Hiç şikayetçi olmadı 🙂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı