Fakir Ultracare Pro tıraş makinesi incelemesi

Bugün sizlere 2 gündür deneyimlediğim saç ve sakal kullanımına uygun olan Fakir Ultracare Pro tıraş makinesini inceleyeceğim. Öncelikle ürünü Hepsiburada üzerinden 227 TL gibi bir fiyattan satın aldım. İncelemeye kutu açılımı ile başlayayım.

kutu açılımı ve içeriği
  • Cihazın kendisi.
  • Sakal ve favori şekillendirme başlığı.
  • Sakal ve favori şekillendirme başlığı tarağı.
  • Saç kesme başlığı.
  • Ayarlanabilir saç kesme başlığı tarağı.
  • Hassas detay başlığı.
  • Kulak ve burun temizleme başlığı.
  • Vücut tıraş başlığı.
  • Vücut tıraş başlığı tarağı.
  • Mikro tıraş başlığı.
  • Şarj adaptörü.
  • Temizleme fırçası.
  • Temizleme yağı.
  • Tarak
  • Saklama standı.
  • Garanti ve kullanım kılavuzları.
1621542510711.png
1621542621457.png

başlıklar ve kullanım tecrübelerim

1. sakal ve favori şekillendirme başlığı ve tarağı
Sakalınızı en ince şekilde kesmeye yarayan başlık. Özellikle şunu belirteyim, sıfır kesmiyor ama olabildiğince inceltiyor. Zaten makineyi almamdaki amaç buydu. Sıfır kesmiyor dediğim gibi ama çözümü var aşağıda değineceğim. Tarağı ise 4 kademeli olarak ayarlanabiliyor, gür bir sakalınız varsa istediğiniz gibi kesebilirsiniz. Ölçülerini merak edenler için 3mm-6mm arası bir kesim yapabiliyor.
1621543260478.png
1621543326769.png

2. saç kesme başlığı ve tarağı

Saçımı kesmeyi deneyimleyemedim çünkü daha önce hiç tecrübe etmedim. En iyi yol hâlâ berber gibi duruyor. Bu yüzden iyi midir yoksa kötü müdür hakkında bir yorum yapamayacağım. Yine ölçülerini merak edenler için 10, 5mm-16, 5mm arası kesim yapabiliyorsunuz. 5 kademeli olarak ayar düzeyi de mevcut.
1621544303302.png
1621545435806.png

3. hassas detay başlığı

Adından da anlaşılacağına üzere hassas bölgelere tıraş yapmak için tasarlanmış bir başlık. İş görüyor diyebilirim ama açıkçası çok kullanacağımı düşünmüyorum.
1621544893077.png

4. kulak ve burun temizleme başlığı

Güzel diyebilirim. Zaten çok fazla anlatılacak bir tarafı yok.
1621545039193.png

5. vücut tıraş başlığı ve tarağı

Vücut kılları için işe yarayan bir başlık. Yine sıfır almıyor ama olabildiğince inceltiyor. Tek olumsuz yönü olarak bazen yolabiliyor bu da haliyle canınızı acıtabiliyor. Ayrıca 3 kademeli olarak ayarlanabilen tarağı sayesinde istediğiniz ölçüde kesim yapabilirsiniz. Ölçüleri merak edenler için 3mm-9mm arası kesim yapabiliyor.
1621545482215.png
1621545595019.png

6. mikro tıraş başlığı

En sevdiğim ve kullanışlı bulduğum başlık olabilir. Yukarıda bahsettiğim sıfır kesmiyor ama olabildiğince inceltiyor sorununu bu başlıkla çözebiliyorsunuz. Gerek yüzünüzde gerek vücudunuz da kalan kıl uçları sıfır bir şekilde kesmeye imkan tanıyor. Dediğim gibi gayet kullanışlı bir başlık olmuş.
1621545809222.png

7.temizleme fırçası, temizleme yağı ve tarak
1621545920168.png

8. saklama standı
Kutunun içerisinden ayrıca çıkan bu stant başlıkları ve makineyi koymaya imkan sağlıyor. Sert plastikten oluşmuş bir yapısı var. Güzel bir ayrıntı şahsen sevdim. Saç tıraşı için olan büyük tarak için yer yok ama çok problem değil.
1621546142126.png

şarj ve pil konusu:
Alırken dikkat ettiğim en önemli noktalardan birisi kablolu bir şekilde kullanma imkanımız var mı? Evet var, yani sadece şarjla değil adaptörü direk prize takıp da kullanabilirsiniz.
Ürünün kendi sitesinde 60 dk şarjlı kullanım sağlayabiliyor diye belirtilmiş ama ben bu süreyi 2 katına çıkardım ve hâlâ şarjı bitmedi. Genel olarak pil konusunda sizi üzeceğini düşünmüyorum. Ayrıca kendi üstünde kırmızı ve yeşil olmak üzere 2 tane LED konumlandırılmış. Pilin tamamen dolduğunu göstermeye yarıyor.

ürün ölçüleri
yükseklik: 19cm.
Genişlik: 4 cm.
Derinlik: 5cm.
Ağırlık: 630gr

ürün linki:

inceleme videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Alırken ben de bu videodan faydalanmıştım.

Genel olarak toparlamak gerekirse bu fiyat bandında alınabilecek güzel bir model. Sizin kafanıza takılan bir şey olursa lütfen sormayı unutmayın. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı