Fallout New Vegas XINPUT1_4.DLL Hatası

İşletim sistemi
Windows 7

Wexf

Hectopat
RAM
6
Ekran kartı
HD4000 1GB
İşlemci
i5 3210M
Merhaba, FNV oyununu Epic Games Store üzerinden aldım. Bilgisayarımda DirectX kurulu, tekrar kurmayı denediğimde "zaten kurulu" uyarısını veriyor. Aynı oyunu Steam üzerinden de oynadım orada sorun yaşamadım. Epic Games üzerinden oynamak istiyorum çünkü "indirilebilir içerik" mevcut. Sistem özelliklerim oyunu karşılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Wexf

Offline paketini indirip dosya içeriklerine göz attım. Ne hikmetse bu dosyaların içinde de xinput1_4.dll çıkmadı. Kendi sistemimde bulunan dosyaya baktığım ise bu dosyanın DirectX paketine dahil olmadığını görüyorum nedense. Aksine diğer dosyalar, mesela xinput1_3.dll DirectX paketine ait olduğu görülmekte.

Ben kendi sistemimde bulunan her iki dosyayı da MediaFire'a yükleyip paylaşıyorum. Sistemim Windows 10 64 Bit. Dilerseniz bu dosyaları System32 ve SysWOW64 klasörüne atıp deneyebilirsiniz. Normalde elle dosya attırmam fakat normal yolları denedik gibi. Yine olmazsa dosyaları silersiniz.

Xinput1_4.dll SysWOW64 klasörü için;

System32 klasörü için;

@Wexf

Offline paketini indirip dosya içeriklerine göz attım. Ne hikmetse bu dosyaların içinde de xinput1_4.dll çıkmadı. Kendi sistemimde bulunan dosyaya baktığım ise bu dosyanın DirectX paketine dahil olmadığını görüyorum nedense. Aksine diğer dosyalar, mesela xinput1_3.dll DirectX paketine ait olduğu görülmekte.

Ben kendi sistemimde bulunan her iki dosyayı da MediaFire'a yükleyip paylaşıyorum. Sistemim Windows 10 64 Bit. Dilerseniz bu dosyaları System32 ve SysWOW64 klasörüne atıp deneyebilirsiniz. Normalde elle dosya attırmam fakat normal yolları denedik gibi. Yine olmazsa dosyaları silersiniz.

Xinput1_4.dll SysWOW64 klasörü için;

System32 klasörü için;

Ekran Alıntısı.JPG

Şimdi de bu yazdı, kafayı yiyeceğim

Dediğim gibi API sorunları genelde işletim sistemi ile alakalı oluyor. Özellikle eski işletim sistemlerinde meydana gelen bir sorun. Bu dosya işletim sistemine ait olduğu için Windows 7'de nasıl yükleyeceğinizi bilmiyorum. Bende mevcut fakat ben Windows 10 kullanıyorum. Sizde işe yaramayabilir. Olsa da farklı bir API sorunu meydana gelebilir.

Sistem güncellemeleriniz tam ise aşağıdaki çözümleri deneyin.

Windows 10'a geçme ihtimaliniz var mı acaba?

Dediğim gibi API sorunları genelde işletim sistemi ile alakalı oluyor. Özellikle eski işletim sistemlerinde meydana gelen bir sorun. Bu dosya işletim sistemine ait olduğu için Windows 7'de nasıl yükleyeceğinizi bilmiyorum. Bende mevcut fakat ben Windows 10 kullanıyorum. Sizde işe yaramayabilir. Olsa da farklı bir API sorunu meydana gelebilir.

scannow.JPG

Aynı oyunu Vana üzerinden oynayabiliyorum, ayrıca Pencere 10'a geçmek sistemim için intihar olur. Depolama alanım çok kısıtlı. (110GB SSD)

başka bir oyun için aynı tavsiyeyi zamanın behrinde başka bir arkadaş daha vermişti, olayın windows ile gram alakası yok. ben hoi4'ü windows 7' de de sorunsuz bir şekilde oynadı
budala.JPG
m...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı