Fan akışı düzenleme

typhone

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, kasam bu şekilde. Sanki üstteki egzoz fanlardan ön taraftaki fan sadece soğuk üflüyor gibi. Tavsiyeniz var mı? Takılabilecek farklı konfigürasyonlar için.

1646118514476.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Altta boş yerlerin mevcut ekran kartına destek için 2 tane takabilirsin. Şahsen bilgisayarımda herhangi bir kapak kullanmıyorum :D minimum 10 derece fark ediyor.

Merhabalar, kasam bu şekilde. Sanki üstteki egzoz fanlardan ön taraftaki fan sadece soğuk üflüyor gibi. Tavsiyeniz var mı? Takılabilecek farklı konfigürasyonlar için.

Eki Görüntüle 1319476
Olması gerektiği gibi takılı daha farklı kombinasyonlar hava akışını bozar.

Bu şekilde fanlarının yönünü tam anlayamıyorum ama fanların hepsi aynı yöne doğru yani kasanın önünden arkasına doğru üfleyecek şekilde dizilirse ve egzoz fanlar da havayı dışarıya üflüyorlarsa tamamdır. Bir sorun olmaz. Bazı fanlar sıcak alanlara daha yakın bazıları uzak olabilirler. Kasanın her yerinden farklı sıcaklıklarda hava tahliye edilebilir yani.

Altta boş yerlerin mevcut ekran kartına destek için 2 tane takabilirsin. Şahsen bilgisayarımda herhangi bir kapak kullanmıyorum :D minimum 10 derece fark ediyor.
Ama bu şekilde filtresiz bir durumda ve tozlanmaya, fanların ömrünü kısaltmaya neden olacaktır. Statik elektrik de cımbız gibi çekiyor tüm tozları.

Bu şekilde fanlarının yönünü tam anlayamıyorum ama fanların hepsi aynı yöne doğru yani kasanın önünden arkasına doğru üfleyecek şekilde dizilirse ve egzoz fanlar da havayı dışarıya üflüyorlarsa tamamdır. Bir sorun olmaz. Bazı fanlar sıcak alanlara daha yakın bazıları uzak olabilirler. Kasanın her yerinden farklı sıcaklıklarda hava tahliye edilebilir yani.
Üstteki 2 fan dışarı bakıyor öndeki 3 içeri arka 1 adet dışarı şeklinde, farkettiğim şey şu cpu soğutucuyu taktıktan sonra olmaya başladı yukarıdaki fanlardan arka taraftaki çok sıcak hava üflerken öndeki baya soğuk üflüyor dışarı
Arka egzoz ve CPU soğutucu fanlarından bahsetmiştim :D
cpu soğutucu arkaya üfleyecek şekilde takılı

Geri
Yukarı