Fan Hava Akışı Düzenleme

Rebel

Decapat
Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar. Benim bir sorum olacak. Ben NZXT S340 White kasasının egzoz fanı olarak üstteki fanı kullansam sıkıntı yaşar mıyım? Kasada 4 tane fan yeri var. 2 ön, 1 arka, 1 tanede üstte olmak üzere 4 fan mevcut. Ben arkadaki fan yerine 120mm sıvı soğutma taksam üstteki fanı egzoz olarak kullansam sıkıntı çıkar mı? Yani öndeki 2 fan ve arkadaki 1 fan içeri hava verse üstteki fan da içerideki havayı dışarı verse bir sıkıntı olur mu?

Öndeki 2 fanın içeri üflemesi hava akışı için yeterli olacaktır. Sıvı soğutma fanını da dışarıya üfleyecek şekilde takabilirsiniz. Bu şekilde daha hızlı hava akışı olacağını düşünüyorum.

Öndeki 2 fanın içeri üflemesi hava akışı için yeterli olacaktır. Sıvı soğutma fanını da dışarıya üfleyecek şekilde takabilirsiniz. Bu şekilde daha hızlı hava akışı olacağını düşünüyorum.
Bu sefer işlemci ısınacaktır en mantıklısı benim ki gibi yani benim dediğim sıkıntı çıkarır mı ? Sadece üstteki egzoz fan yetersiz kalır mı ?

Bu sefer işlemci ısınacaktır en mantıklısı benim ki gibi yani benim dediğim sıkıntı çıkarır mı ? Sadece üstteki egzoz fan yetersiz kalır mı ?
İşlemci neden ısınsın bu şekilde anlamadım🙂 Sıvı soğutma ne iş yapıyor. Sıkıntı çıkarmaz ama sıcak hava sistemden daha geç atılır. Siz kendi bildiğinizi yapın deneme yanılma yoluyla en iyi yöntemi bulacaksınızdır eminim.

İşlemci neden ısınsın bu şekilde anlamadım🙂 Sıvı soğutma ne iş yapıyor. Sıkıntı çıkarmaz ama sıcak hava sistemden daha geç atılır. Siz kendi bildiğinizi yapın deneme yanılma yoluyla en iyi yöntemi bulacaksınızdır eminim.
Bak kanka 120mm sıvı soğutmayı arkaya taktım. O fanı dışarıya üflettirirsem fanın arkasında ne var radyatör yani sıcak hava radyatöre basıcak bundan dolayı işlemci ısınacak.

IMG_0053.JPG

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı