Fan ayarlamaları ile 1660S ve R5 2600X sistem sıcaklıklarını düşürmek

serdarim35

Kilopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
Yurtiçi Kargo- Operatör
Merhaba arkadaşlar,

Kullanmakta olduğum Dark Guardian Kasam'ın fanlarının yönlerinde bir takım değişiklik yaptım.

İşlemci soğutucum Cooler Master Liquid 120 ML fan yönünü egzoz olarak ayarladım. Radyatörün dışarı bakan kısmına bir fan daha ekledim radyatör'de biriken ısıyı daha seri şekilde dışarıya atması için.

Daha sonra Kasam'ın üst kısmında 120cm fan yuvaları var Oraya'da 2 adet içeriye soğuk hava alacak şekilde montaj yaptım ve Hub üzerinden fan hızını son ayara getirdim.

Daha evvel işlemci 70 derece iken şu an 55'den yukarı çıkmıyor, ekran kartımın sıcaklık değeri. Bu durumda yapmış olduğum uygulamalar doğru mu ya da düzeltmem yapmam gereken bir nokta var mı?

Önerilerinizi düşüncelerinizi veya yapmam gereken düzeltmeler varsa desteklerinizi rica ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tepe fanlarının birinin yönünü değiştirip deneyebilirsiniz.

Sonra atarsınız hocam. Bir de çok ses oluyor mu?
Ses olarak fanların hızını son ayara getirdiğim zaman bir nebze'de olsa duyuluyor ama sıvı soğutucunun fanını son hıza getirdiğim vakit deli gibi bağırıyor.

Kasanın yan tarafı temperli cam bu kısma dokunduğum zaman sıcaklığı rahat hissediyorum bu Konu'da çok huzursuzum dürüst olmam gerekirse.

Sıcaklığı topluyordur çok içiniz rahat etmezse cam boyutunda bir toz filtresi kestirerek kullanın lakin kasa ayağınızın yanındaysa daha başka bir yere almayı deneyin.

Tepe fanlarının birinin yönünü değiştirip deneyebilirsiniz.

Aslında benim PSU gizli bir bölmede ve onun üst kısmında delilki hava yerleri var oraya 2 fan daha takabilirim bu fanları ekran kartına hava üfleyecek şekilde taksam fark eder mi acaba ?
Sıcaklığı topluyordur çok içiniz rahat etmezse cam boyutunda bir toz filtresi kestirerek kullanın lakin kasa ayağınızın yanındaysa daha başka bir yere almayı deneyin.

Kasa masanın üzerinde duruyor.
Telefonum'da şöyle bir fotoğraf var tepedeki fanların yönünü değiştirdim.
170687351_10223301836668172_4186837051634842789_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa masanın üzerinde duruyor.
Telefonum'da şöyle bir fotoğraf var tepedeki fanların yönünü değiştirdim.
Eki Görüntüle 963543

Öncelikle maaşallah hocam, Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin :). Dediğim gibi bir modifiye yaparsanız hem içiniz rahat eder içiniz rahat eder hem toz almaz hem de kasa nefes alır.

Öncelikle maaşallah hocam, Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin :). Dediğim gibi bir modifiye yaparsanız hem içiniz rahat eder içiniz rahat eder hem toz almaz hem de kasa nefes alır.

Nasıl bir modifiye önermiştiniz iş yerindeyim'de tam anımsayamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı