Fan çoklayıcı önerisi

E

emirhandkk

Ziyaretçi
Merhabalar.
Ekran kartım: Gigaybte B450M S2H üstünde birer tane CPU fan ve SYS fan yuvaları var. (CPU fan yuvasına CPU'nun fanını taktım)
Kasamda (Cooler Master mastercase Pro3)'de 2 adet fan var.
Diğer iki fanı takabilmek için fan çoklayıcı lazım sanırım.
Molex girişi'li lazım (emin değilim). Fanlar 3PInli.
Yardımcı olabilirseniz teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu kullanıyorum ve memnunum. Üzerinde kontrolcüsü de var.

Bunu kullanıyorum ve memnunum. Üzerinde kontrolcüsü de var.
üstündeki düğme sadece açma kapatma mı ?
Devir'ini kontrol edebiliyormu ?

Hazır konusu varken merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum, bir molex çıkışına ortalama şartlarda en fazla kaç adet fan takmak makul olur?

Hocam bende aynı kasayı kullanıyorum. PSU'daki 2 pinlik güç girişine taktım ve sorunsuz şekilde çalışıyor. Sizde bir PSU'daki kablolara bakın derim.

Hocam bende aynı kasayı kullanıyorum. PSU'daki 2 pinlik güç girişine taktım ve sorunsuz şekilde çalışıyor. Sizde bir PSU'daki kablolara bakın derim.
Psu daha gelmedi. Hızını ayarlayabiliyormusunuz yoksa tam güç mü çalışıyor her zaman ?
Hazır konusu varken merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum, bir molex çıkışına ortalama şartlarda en fazla kaç adet fan takmak makul olur?
molex en fazla 12v iletiyor fanınızın tanesi 2v falan çekiyorsa 6 tane takılabilir. Fikrim bu yönde
molex girişli fan çoklayıcı almak daha mı mantıklı ?
2-3 tane fanı anakartın bir yuvası besleyebilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı