Xigmatek fan çoklayıcı bağlantısı

Hsyn Avcı

Centipat
Merhaba, satın almış olduğum Xigmatek oyuncu kasasında 7 adet fan bulunmaktadır ve 8'li fan çoklayıcıya takılı ama ben bunu MSI X570 GAMING PRO anakartımın Mystic Light üzerinden kontrolünü sağlamak istiyorum acaba 3 pinli LED bağlantısıyla mı anakarta bağlamam gerekiyor İlk defa PC topluyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• C0B6D4E2-CEE8-40F6-A03D-7D31C0E8D9B6.jpeg
    C0B6D4E2-CEE8-40F6-A03D-7D31C0E8D9B6.jpeg
    62,3 KB · Görüntüleme: 144
Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hocam kutunun beslemesini yapın. Fanları bağlayın. Kontrol kablosunu anakarta takın. Hız kontrolü yapabilirsiniz.

Cevabınız için çok saolun çoklayıcıdan 3 pinli kablo çıkmadı ama nasıl bir kablo almam gerekir öneriniz varmıdır acaba şunu alın diyebileceğiniz link atarsanız sevinirim

n11.com'dan 4 pin fan uzatma kablosu 30 cm seçtim! Alışverişin uğurlu adresi'nde fiyatlar harika!
.
Hocam büyük ihtimalle bu kablo. Yanımda PC yok. Bunun için anakart resmini açıp bakamıyorum. Ürün resmi ile anakart soketine bakıp kontrol edebilirsiniz.

Merhabalar yanlış anlamadıysam LED efektlerini ve renklerini yazılım üzerinden kontrol etmek istiyorsunuz. Gördüğüm kadarı ile o kontrolcü buna izin vermiyor. Kontrolcünün kumandası varsa kumandası ile yoksa üstündeki butonlar yardımı ile fan hızı ve efektleri seçebilirsiniz. Kontrolcünüzde bulunan LED bağlantıları anakart için değil ekstradan ARGB LED şeritler vb şeyler takmak için.

Hadi ya bana kontrolcüde bulunan led girişlerinden bağlantı yapabileceğimi söylemişlerdi eminsiniz dimi ona göre 3 pinli kablo alıcaktım bende , bunun bir çözümü yok mudur ?

Hocam bu konuda sizin ürününüzün bahsi geçiyor. Belki yardımcı olur.
İnceleyin derim.

Hepsini okudum 3 pinli kabloyla bağlayım yazılım üzerinden kontrolü sağlanır yazmışlar benim anakartım da 3 pin bağlantısı mevcut kabloyu alıp bi denicem umarım olur.

Kendim bu marka bir ürün kullanmadım fakat bu ürünlerde genel olarak aynı yapılar kullanılmakta. Kontrolcünüzün üzerinde bulunan LED bağlantıları erkek ve LED ibaresi bulunmakta eğer anakart bağlantısı vb bir bağlantı olsa LED yerine MB ya da DATA gibi yazardı. Ben yüklediğiniz görseli yorumladım. Tabii ki size kalmış ama denemenizi tavsiye etmiyorum. Bunun çözümü elinizdeki kontrolcüyü değiştirmek 6 pin fan girişli başka bir kontrolcü ya da kendi kontrolcüsü bulunan bir fan seti almak.

Geri
Yukarı