Fan değişimi sonrası fanların çalışmaması

djxeon

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi forumlar.
Elimde Dell Inspiron 7577 cihazı var. Bundan yaklaşık 1 ay kadar önce sol fan ile ilgili bir sorunla karşılaştım. Açıp kontrol ettiğimde artık çalışmıyordu.
Yeni bir fan seti sipariş ettim ve montaja başladım. (Ne olduysa buradan sonra oldu).
Alt kapak, vidalar derken tüm alt kasayı ayırdım fan kısmına sıkıntısız bir şekilde ulaştım. Dediğim gibi sol fan arızalıydı ama sağ fan cayır cayır çalışıyordu, neyse arızalı fanı aldım söktüm yenisini yuvasına oturttum pinlerini bağladım elektrik verdim, arızalı fanın yerine taktığım yeni fan yine dönmüyor. Ama arızalı olmayan fan (sağ) çalışıyor. Sonra dedim ki değiştirmişken arızalı olmayan (sağ) fanı da değiştireyim neyse değiştirdim bu sefer de bilgisayarı açınca dönmüyor ama kapatma tuşuna basınca kapanmadan önceki 2-3 saniye kadar dönüp duruyor. Arızalı fanın yerine taktığım fanda hiçbir şekilde tık yok.

Bilgisayarımın fanları her zaman çalışıyordu yani sadece yük altına girince değil bilginize.

Montaj yaparken galiba yaptığım bir hata var, arızalı fanın yerine yenisini takarken fan pinlerini ters takmıştım, sonrasında ise düzeltim sorun oluşturur mu?
Sonuç olarak iki fanım da çalışmıyor. Garantisi de bitmişti bilginize.
Yardımcı olabilecek - olamayacak herkese şimdiden çok teşekkür ederim.
İyi forumlar.

Edit1; şimdi eskiden çalışan fanın yerine yeni fanı takmıştım artık çalışıyor ama sol fan yine çalışmıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı