Fan Temizliği ve Termal Macun Yenileme Sonrası Isı Artışı

DEMİREL

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar. Benim sizlere danışmam gereken bir konu var, hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar bana yardımcı olursa mutlu olurum. Dizüstü cihazımın fanını ve bakır borusunu çıkararak yıkadım. Daha sonra kuruduklarına emin olduğumda, mercimek tanesi kadar termal macun sürüp montajlarını yaptım. Test etmek için de, cihazın alt kapağını kapatmadım. Fakat fark ettim ki, klavyenin sol bölgesinde biraz ısı var. Fan güzel çalışıyor, bir problem olduğunu sanmıyorum. Cihazın boştayken ısısı, 38 ila 41 derece arasında gidip geliyor. Klavyenin sol bölümünün biraz ısınmasının sebebi ne olabilir? Ali abi seninde yorumlarını bekliyorum. Herkese teşekkürler. @Ali Güngör

Şimdi şöyle anlatayım. Benim fanın alt ve üst kapakları açılıyor, o halde sadece pervaneyi yıkayabiliyorum. Kablolar diğer kapakta kalıyor. Diğer kapağıda havayla temizliyorum. Bakır boruyu ise, komple suyla yıkadım. Kuruduktan sonra termal macunu sürüp, montajı öyle yaptım. @Ahmet Kocaadam

Boşta sıcaklıklar bir dizüstü için normal. Klavye ısınması işlemcinin üstünde olması yada bakır bloğun oradan geçmesi ile alakalı olabilir.

Üzerinde hiç sıvı kalmadığına inanıyorsan bir sorun olacağını sanmam. Ki şu ana kadar bir sorun gözükmüyor.
Kuruduklarına emin olduğumda, montajlama işlemine başladım. Fakat termal macun çok kaliteli değil. Aldığım mağazada, başka alternatifi olmadığı için bunu almak zorunda kaldım.

Termal macun da çok etkili soğutmayı iyi bir şekilde iletmesi için. Yakın yerlerde ki mağazalarda iyi bir macun yoksa internetten sipariş verebilirsin. 20 tl lik macun için sistemi zorlamaya gerek yok bence.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı