Termal macun ve fan temizliği sonrası sıcaklık aynı

Birisiokadar

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Termal macunları değişip fan temizliği yapmadan önce bilgisayar Steam'den vs. bir şey indirirken 60°lere çıkıyordu. Değiştikden sonra 58°e indi ancak. Gerçekten şaka gibi ama masaüstünde dahi boşta fan açıyor.

(Fanı temizlerken gerçekten pisti ama termal macun henüz iyi durumdaydı, yine de değiştim.)

Rust NFS Heat vb. oyunlarda 90 dereceleri görüyor.

Neden ısıda bir düşüş yaşamadım?

Ve ayrıca neden bilgisayar boşta bu kadar ısınıyor olabilir?

Kasadaki hava akışı nasıl? Kasa içinde aktif çalışan kaç fan var?

Termal macunları değişip fan temizliği yapmadan önce bilgisayar Steam'den vs. bir şey indirirken 60°lere çıkıyordu. Değiştikden sonra 58°e indi ancak. Gerçekten şaka gibi ama masaüstünde dahi boşta fan açıyor.

(Fanı temizlerken gerçekten pisti ama termal macun henüz iyi durumdaydı, yine de değiştim.)

Hangi fanı kullanıyorsunuz?

Neyin macunu değişti?

(termal macun mastergel maker)
Bilgisayar

Dizüstü bilgisayar, ekstra fan kullanmıyor um şuanda

Dizüstü bilgisayar için normal değerler alıyorsunuz, daha düşük sıcaklık değerleri ortamın sıcaklığı değişmedikçe alınamaz.

Dizüstü bilgisayar dahi olsa masaüstünde fan açmaması lazım bütün programlar kapalı iken

Dizüstü bilgisayar gibi kompakt cihazlar hava akışı olmadan çok zor çalışır, daha önceden fan çalışmadan mı çalışıyordu?

Geri
Yukarı