Termal macun ve fan temizliği sonrası sıcaklık aynı

Dizüstü bilgisayar gibi kompakt cihazlar hava akışı olmadan çok zor çalışır, daha önceden fan çalışmadan mı çalışıyordu?
Eskiden yanlızca oyunda ısınırdı. Şimdi masaüstünde kalorifer peteğine dönüyor
Laptop için normal gözüküyor. Zaten devasa bir fark olmaz termal macun değişme ile. Eğer ısıdan çok şikayetci isen throttle deniyebilirsin.
O nedir

Normal değil bence eğer laptopta kronik ya da senin modele özgü heatsink oturmama vs sorunu yoksa en azından ilk hafta masaüstünde 40-50 oyuna göre 70-85 derece arasında dolaşmalı. Pumpout vb. sorunlar varsa 1 hafta sonra bu değerler eskisinden bile kötü hale gelebilir. Marka model nedir?

Termal macunları değişip fan temizliği yapmadan önce bilgisayar Steam'den vs. bir şey indirirken 60°lere çıkıyordu. Değiştikden sonra 58°e indi ancak. Gerçekten şaka gibi ama masaüstünde dahi boşta fan açıyor.

(Fanı temizlerken gerçekten pisti ama termal macun henüz iyi durumdaydı, yine de değiştim.)

Rust NFS Heat vb. oyunlarda 90 dereceleri görüyor.

Neden ısıda bir düşüş yaşamadım?

Ve ayrıca neden bilgisayar boşta bu kadar ısınıyor olabilir?
Aga demek ki ısınma sorunu macunla alakalı değilmiş. Macun çok hızlı kurumaz uzun süre dayanır fanlarda veya hava çıkışında sorun olabilir.

Termal macunları değişip fan temizliği yapmadan önce bilgisayar Steam'den vs. bir şey indirirken 60°lere çıkıyordu. Değiştikden sonra 58°e indi ancak. Gerçekten şaka gibi ama masaüstünde dahi boşta fan açıyor.

(Fanı temizlerken gerçekten pisti ama termal macun henüz iyi durumdaydı, yine de değiştim.)

Rust NFS Heat vb. oyunlarda 90 dereceleri görüyor.

Neden ısıda bir düşüş yaşamadım?

Ve ayrıca neden bilgisayar boşta bu kadar ısınıyor olabilir?

Bu arada söylemeyi unuttum, termal macundan tam performans almak için 24 saat geçmesi lazım.

Geri
Yukarı