Çözüldü Fan temizliğinden sonra laptop kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

250519

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarım aşırı ısınıp kapanmaya başladı. Ben de fanı temizleyip termal macunu yeniledim. Temizlik sonrası 15 dk çalışıyor sonra pat diye kapanıyor. Her şeyi doğru taktığıma eminim. Sorun ne olabilir?

Çözüm
Ben şimdi senin yerine internetten araştıracağım.

Sen sakın ha kendin araştırıp burada sıcaklığı yazma.
Sensors komutunu ver diyeceksen no sensors found hatası veriyor.

Düzenleme: gözükmüyor deme. Göremiyorum, nereye bakacağımı bilmiyorum de. Ama gözükmüyor deme.

Ekran Görüntüsü 2020-07-10 13-25-53.png

Düzenleme: Çözüldü. İşlemci ayarlarından power save moduna aldım, ısınma dahi yok.

Düzenleme:çözüldü işlemci ayarlarından powersave moduna aldım ısınma dahi yok.
Konu çözüldü. Power save moduna aldım, şu an buz gibi.
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarım aşırı ısınıp kapanmaya başladı. Ben de fanı temizleyip termal macunu yeniledim. Temizlik sonrası 15 dk çalışıyor sonra pat diye kapanıyor. Her şeyi doğru taktığıma eminim. Sorun ne olabilir?
Sorun cihazın ısı boruları ile alakalı olabilir. Çatlama vs. varsa soğutma performansı düşer. Eğer bulabilirseniz yeni bir bakır boru düzeneği alın cihazınızla uyumlu. Eğer bulamazsanız direk anlayan bir yere verin.

15 dakika dediğine göre sistem normal çalışıyor. Ama fan kablosunu mu takmadın, yoksa soğutma blogunu tam işlemcinin
üstüne mi gelmedi, tam temas etmiyor mu çok arada kaldım.

Ama bence sıcaklıklardan olma olasılığı bence %40.

Windows'ta işlemci sıcaklığına bakabilir misin? Kapana Kapana indirip yüklemeye çalış.

Bence birşeyleri eksik yapmışsın arkadaşın dediği gibi benim de bir masaüstü bilgisayarım vardı kablosunu takmadığımdan dolayı O'da bir süre sonra kapanıyordu bence tam emin olmayın kendinizden bir daha içini açıp kontrol edin

Ben en son bunu yaşadığımda fan kablosunu ya ters ya da tam takmamıştım, bunu da PC açılırken kulağımı PC nin hava çıkışına yaklaştırıp fan sesini dinlemeye çalıştığımda fark ettim (HDD sesi ile karıştırılmamalı). Ne kadar emin olsak da bazen oluyor işte.
Edit: Sağlam bir açıklama.

15 dakika dediğine göre sistem normal çalışıyor. Ama fan kablosunu mu takmadın, yoksa soğutma blogunu tam işlemcinin
üstüne mi gelmedi, tam temas etmiyor mu çok arada kaldım.

Ama bence sıcaklıklardan olma olasılığı bence %40.

Windows'ta işlemci sıcaklığına bakabilir misin? Kapana Kapana indirip yüklemeye çalış.
Maalesef cihaz Ubuntu.
Ben en son bunu yaşadığımda fan kablosunu ya ters ya da tam takmamıştım, bunu da PC açılırken kulağımı PC nin hava çıkışına yaklaştırıp fan sesini dinlemeye çalıştığımda fark ettim (HDD sesi ile karıştırılmamalı). Ne kadar emin olsak da bazen oluyor işte.
Edit: Sağlam bir açıklama.
Hayır fan üflüyor.
Her şeyi doğru taktığınıza emin misiniz?
Herşeyi doğru taktığıma eminim.

Ubuntu'da işlemci sıcaklığı gözükmüyor mu yani?

İşlemci sıcaklığını söyleyin, hiçbir ipucu yok. Samanlıkta iğne aramak bile değil bu yaptığımız. Samanlıkta birşey arıyoruz ama ne aradığımızı bilmiyoruz.

Düzenleme: gözükmüyor deme. Göremiyorum, nereye bakacağımı bilmiyorum de. Ama gözükmüyor deme.

Geri
Yukarı