Fanboy olmak zararlıdır

serhatcandev

Megapat
Makaleler
15
Yer
İzmir
Arkadaşlar fanboy olmak zorunda değilsiniz. Gerçekten. Bakın firmalara siz gitmeyin onlar size gelsin ve neredeyse her şeye bu görüş ile bakın. Bu siyaset olabilir başka bir şey olabilir. Yanlışını söyleyin, ne kadar yanlış yaparsa yapsın en iyisi o demeyin hiçbir zaman hiçbir konuda. Bugün bir konuya girdim; Intel ve saçma politikaları ve gördüklerimin arasında aşırı şaşırdım ve güldüm. Gerçekten gerek yok.
O konudan bir fanboyun yazdıkları;

1697588540028.png

1697588578018.png

1697588594934.png

1697588606421.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de Apple fan boyuyum ama en azından mantıklı düşünebiliyorum ve objektifim hocam, benim Apple'ı anormal derece savunduğum zamanlar oluyor ama kesinlikle haklıyımdır, insanlar anlamak istemiyor ve saçma şeyler söylüyor. En azından ekran görüntülerindeki arkadaş kadar olmadım hiçbir zaman. Yani birisi bana gelse iPhone X'de kronik var Apple çöp alınmaz, Apple kullanan enayidir dese ben ciddi ciddi savunurum sonuna kadar. Çünkü bu mesaj saçma, ama birisi gelse ve dese ki; "iPhone X'de kronik sorun var, şöyle böyle. Bence bu model alınmaz ama daha iyi iPhone seçenekleri de mevcut." Like'ımı basar geçerim zaten. Genellikle savunduğum zamanlar karşı taraf haksız oluyor ki, ben haksızlığı asla kabul etmeyen birisiyimdir. Fan boy olmak aslında kötü bir şey değil ama dozu kaçırmadığın sürece.

SS'lere gelirsek yine verdiğim örneğe benzer bir mesaj. İsterseniz böyle arkadaşlar ile tartışabilirsiniz ama yüksek ihtimalle böyle fan boylar laftan anlamıyor istediğin kadar tartış. Garip bir şey bu ne diyeyim başka. :)

Bu kafanın kendisinden başka kimseye zararı olmaz. Bunu okuyup da "AA bak Intel alayım, bu kadar övdüğüne göre haklıdır" diyecek kimse yoktur. Muhtemelen dandik bir Intel işlemci aldı ve aynı fiyata çok daha kaliteli AMD alabileceğini öğrendi :D.

Bence bu fanboyluk değil ileri cehalet. Ben mesela Dell fanboyuyum ama kötü ürününe kötü veya alınmaz diyorum. Fanlık bir şeyi sevmek/hoşlanmaktır. Bu söyledikleri bununla bağdaşmıyor. Resmen tapma boyutuna gelmiş. Üstüne trol cevaplar veriyor.

Arkadaşlar fanboy olmak zorunda değilsiniz. Gerçekten. Bakın firmalara siz gitmeyin onlar size gelsin ve neredeyse her şeye bu görüş ile bakın. Bu siyaset olabilir başka bir şey olabilir. Yanlışını söyleyin, ne kadar yanlış yaparsa yapsın en iyisi o demeyin hiçbir zaman hiçbir konuda. Bugün bir konuya girdim; Intel ve saçma politikaları ve gördüklerimin arasında aşırı şaşırdım ve güldüm. Gerçekten gerek yok.
O konudan bir fanboyun yazdıkları;

Eki Görüntüle 1981501

Eki Görüntüle 1981502

Eki Görüntüle 1981503

Eki Görüntüle 1981504
Haklısın.
Ben yanlışlıkla femboy olmak zararlıdır yazıyor sandım.

Geri
Yukarı