Fandan gelen ses

Akatshix

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bugün (5 dakika önce) bir ses duydum fanlardan mı bilmiyorum, belki bilgisayarın farklı bir yerinden geliyordur zaten sesi alta atacağım. Bunun gibi bir ses duymasam da eskiden de fanlarla ilgili bir sıkıntım vardı. O forumu da şuraya bırakayım.

Arkadaşlar Occt'den baktım bir sorun yok soğutmada ama artık bir cevap gelsin.

Son düzenleme:
Fanın tek yaprağı kırılmış gibi geliyor. Fanı yavaşlatma seçeneğin varsa 300RPM'de falan ses kesiliyorsa fan yaprağı kırılmıştır. Bir ihtimal kabloya falan değiyor da olabilir.

Fanın tek yaprağı kırılmış gibi geliyor. Fanı yavaşlatma seçeneğin varsa 300RPM'de falan ses kesiliyorsa fan yaprağı kırılmıştır. Bir ihtimal kabloya falan değiyor da olabilir.

Yavaşlatma seçeneği olduğunu nasıl anlıyacağım. Ve sadece 1 kere oldu şimdiye kadar o da 20:15 vakitlerinde oldu. Bir de yaprağı kırılmışsa değiştirmek zorunlu mu ne zararları var?

Peki ya kabloya eğer değiyorsa kabloya zarar verebilir mi ?

Bir kere olduysa değiştirmek zorunda kalmazsın. Kırık değildir. İşte fan RPM ayarı anakart yazılımından bak istersen.
tamam sağol bakıcam <3

Bir kere olduysa değiştirmek zorunda kalmazsın. Kırık değildir. İşte fan RPM ayarı anakart yazılımından bak istersen.
Ben bu işte kara cahilim de hani böyle cahile anlatır gibi anlatsanız olur mu ?

Geri
Yukarı