Laptop fanından ilginç bir ses geliyor

Akatshix

Decapat
Daha fazla  
RAM
4
Ekran kartı
Intel(r)HD Graphics 520 AMD Radeon (tm) R5 M4430
İşlemci
intel core i3
Öncelikle merhaba arkadaşlar, ben laptopumu 4 ay civarı öncesinde temizlemek için yollatmıştım. Temizlendi falan fanlarda hata varmış, yeni fan aldık yolladık taktı. Sonrasında işte bu 2 gün içerisinde fandan böyle bazen ilginç bir ses geliyor. Eğer telefonumla kaydedebilirsem atacağım sesi. Yani amacını öğrenmek istiyorum acaba bir sorun mu çıktı donanım açısından.

Kesinlikle virüs değil nasıl atacağımı bilmiyorum cahilim biraz da isterseniz virustotalden arama yapabilirsiniz.

İşte 4 ay civarı biz değiştirdik bu fanı. Hangi fanı taktıklarını bilmiyorum ama yani ilk takıldığınd a çalıştığının bile farkına varmıyacağım kadar sessizdi. Ki hala sessiz böyle bir durumda asıl olay o sesin çıkması acaba bir yere falan mı vurdu diye düşünüyorum da. Bir fikrim de yok yani hala o sese yakın bir derecede o sesin de artmasının nedenini tozdan ötürü diye varsayıyorum. Ve hani galiba 400 TL civarı verdik fana. Son olarak da fiziksel bir darbe olmadı.

Reis güçlü ekran kartı değil ya benimki milatlık.

Ve son olarak ekleyeceğim bilgisayar öyle boşta olsa bile bir anda fandan daha kuvvetli bir ses gelmeye başlıyor, bu şekilde bir anda güçleniyor ve bir anda tekrardan aynı sese düşüyor yüksek ihtimalle soğutmayla ilgili bir problem var. Sizce?

100 TL'ymiş .https://www.alfabilgisayar.com/urun/hp-pavilion-15-ac-15-af-250-g4-255-g4-813946-001-fan-cooling

Bir sıkıntı olmaz seni rahatsız ediyorsa değiştir ama hangi fanı takıldığını bil bilgisayarcılar senin verdiğini değil ucuz çakma fanı takarlar uyanık ol :)

Geri
Yukarı