Fanlar 1 saniye dönüp duruyor

Reven007

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5-12400 | XFX MERCH 308 AMD RADEON RX 6650 XT BLACK 8GB 128BİT | MSI MAG B660M MORTAR WIFI DDR4 | CRUCIAL BALLISTIX 2x8GB 3200 MHz 16CL | 1TB SAMSUNG 980 PRO NVMe M.2 | 2x500GB SAMSUNG 870 EVO SSD | HYPERX ALLOY ORİGİNS AQUA SWITCH MECHANICAL KEYBOARD | RAZER VİPER MİNİ MOUSE | FSP HYDRO K 500 80+ BRONZE | DEEPCOOL CG560 | DELL S2522HG 25" 1080P 240HZ 1MS
Arkadaşlar fanlar 1 saniye dönüp duruyor. Sonra yine tekrar ediyor. Sürekli böyle oluyor. HDD, SSD, RAM, ekran kartı çıkardım. Bu hatayı Dual BIOS'u aktif etmek istediğimde aldım. Yardımlarınıza ihtiyacım var. Anakart H61M SP2V.

Hocam PSU'da sorun olabilir mi?

Hayir yeni aldim.
Anakart BIOS Update yaptim, BIOS bozuldu. Sonra Dual BIOS'u aktif etmeye çalışıyordum. Bilgisayar defalarca açılıp kapandı. Sonunda bu hale geldi(
Yardım edecek kimse yok mu? ☹️

Son düzenleme:
Sorunu çözdünüz mü? Bende de benzer bir sorun var.

Ben bu soruyu ne yazık ki aylar sonra gördüm. Gelecekte kimse okur diye yazıyorum artık. Sorunum ne yazık ki çözülemedi. Sanırım anakart üzerinden BIOS çipine müdahale edip Dual BIOS'a zorlamak isterken anakartı bozmuştum. Servis BIOS çipini değiştirdi ama sonuç alamadık. Anakartın son çözüm olarak maliyeti yenisi ile neredeyse aynı fiyata geleceği için yeni anakart ile yola devam etmişdim. Daha sonra o sistemden tamamen kurtuldum. Şimdi ayrı sistem kullanıyorum artık.

Ben bu soruyu ne yazık ki aylar sonra gördüm. Gelecekte kimse okur diye yazıyorum artık. Sorunum ne yazık ki çözülemedi. Sanırım anakart üzerinden BIOS çipine müdahale edip Dual BIOS'a zorlamak isterken anakartı bozmuştum. Servis BIOS çipini değiştirdi ama sonuç alamadık. Anakartın son çözüm olarak maliyeti yenisi ile neredeyse aynı fiyata geleceği için yeni anakart ile yola devam etmişdim. Daha sonra o sistemden tamamen kurtuldum. Şimdi ayrı sistem kullanıyorum artık.
O dönem çok zorlandım. Muhtemelen bir daha Gigabyte anakart almam. Win11 deskteklediğini belittiler. Sonrasında oyunlar için BIOS'tan Secure Boot açtım. Devamında açılmamaya başladı. Servise gönderdim. Sorun olmadığını söylediler. Geldiğinde tekrar açtım. Kullanımda sorun yoktu ama tekrar Secure Boot açtığımda yine açılmamaya başladı. 3. defa servise göndermek ve beklemek istemediğim için sorunu kendim çözmeye çalıştım. Başka bir ekran kartı ile bağlayıp saatlerce uğraştıkan sonra çözdüm. Ama dediğim gibi bir daha Gigabyte anakart almam. Win11 halen sorunlu bir sürüm benim için. Bu yüzden Win10 devam ettiğim sürece bu sistemi kullanmaya devam ederim.

Geri
Yukarı