Fanlar döndü ve bilgisayar geri kapandı

Am psudan gelen 24 pin kablosundan 3.ve4. deliğe cımbız ile dokundugumda fanlar dönüyor
Anakartı besleyen tek kanal onlar değil umut ederim ki az masrafla bunu çözebilmendir. (=

Fanlar dönüyorsa belli bir güce kadar psu çalışıyor yada o kabloda sorun var. Anakart ve üstünde bağlı olan her şeyde sorun olabilir.

Beyler tüm sorun cumartesi sabahı uyandığımda oldu bilgisayarin düğmesine bastığımda fanlar döndü ve direkt geri durdu kapandı. Bilgisayar sonrasında bastığımda tepki vermedi. RAM'leri kontrol ettim tüm kabloları çıkarıp açmayı denedim. Başka prize takıp açmayı denedim tepki yok. BIOS pilini çıkartıp denedim açıldı 30 sn falan durdu. Görüntü de geldi fakat sonrasında yine kapandı. Açılmadı uğraşmayı bıraktım arsdan 1 gün geçti. Bugün düğmesine bastığımda bilgisayar açıldı. Fakat klavyeyi ilk başta bilgisayar şifremi yazarken okudu. Ondan sonra okumadı bende diğer girişe takayım derken güç kablosu çıktı ve kapandı. Yine bir daha açılmadı bilgisayarciya götürdüm başka PSU ile denedi. BIOS pilini değişti yine açılmadı. Açılırsa 8 10 geri kapatma dedi bana. Sizce neden böyle oldu ve ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyler tüm sorun cumartesi sabahı uyandığımda oldu bilgisayarin düğmesine bastığımda fanlar döndü ve direkt geri durdu kapandı. Bilgisayar sonrasında bastığımda tepki vermedi. RAM'leri kontrol ettim tüm kabloları çıkarıp açmayı denedim. Başka prize takıp açmayı denedim tepki yok. BIOS pilini çıkartıp denedim açıldı 30 sn falan durdu. Görüntü de geldi fakat sonrasında yine kapandı. Açılmadı uğraşmayı bıraktım arsdan 1 gün geçti. Bugün düğmesine bastığımda bilgisayar açıldı. Fakat klavyeyi ilk başta bilgisayar şifremi yazarken okudu. Ondan sonra okumadı bende diğer girişe takayım derken güç kablosu çıktı ve kapandı. Yine bir daha açılmadı bilgisayarciya götürdüm başka PSU ile denedi. BIOS pilini değişti yine açılmadı. Açılırsa 8 10 geri kapatma dedi bana. Sizce neden böyle oldu ve ne yapmam lazım?

Anakartta kısa devre olabilir anakartı kasadan çıkarıp masa vb. yalıtkan bir yere koyup çalıştırmayı deneyin. Çalışmazsa muhtemelen anakart arızalı.

kardeşim sen power tusuna baksana basılı kalmış olabilir
birde şöyle bir sıkıntı olabilir siz muhtemelen yeni bir aygıt yada usb gibi birşey taktıktan sonra olmuş olabilir mi mesela benim arkadaşımda da olmuştu. yeni usb hub almıştı onu çıkardık sistem kendine geldi sizde bir dener misiniz mausu klavye vs tüm kabloları cıkarıp öle restart verin

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı