Fanlar döndü ve bilgisayar geri kapandı

BIOS ayarlarına erişim sağlayamıyorsunuz değil mi. yüksek ihtimal bilgisayara bağlı bir parçada kısa devre var, bu yüzden psu gücü kesiyor. Tüm usbleri sökün tüm jakları ethernet kablosu sadece güç kablosu ve görüntü kablosu kalsın birde öyle deneyin, eğer olmazsa sıra sıra parçaları sökmeye başlayın hdd, ekran kartı, ramsiz çalıştırın mesela.

BIOS ayarlarına erişim sağlayamıyorsunuz değil mi. yüksek ihtimal bilgisayara bağlı bir parçada kısa devre var, bu yüzden psu gücü kesiyor. Tüm usbleri sökün tüm jakları ethernet kablosu sadece güç kablosu ve görüntü kablosu kalsın birde öyle deneyin, eğer olmazsa sıra sıra parçaları sökmeye başlayın hdd, ekran kartı, ramsiz çalıştırın mesela.
Biraz önce bir videoda gördüm powerin 24 pin kablosundan yeşil ile siyah renkli kabloların olduğu yere cımbız ile dokundum ve fanlar döndü ama farenin ışığı yanmadı ve görüntü gelmedi sizce neden olabilir
Ve sonrasında tekrar anakarta taktım o kabloyu ve düğmeye her bastığımda yine fanlar çalışıyor fakat geri kapanıyor
Biraz önce bir videoda gördüm powerin 24 pin kablosundan yeşil ile siyah renkli kabloların olduğu yere cımbız ile dokundum ve fanlar döndü ama farenin ışığı yanmadı ve görüntü gelmedi sizce neden olabilir
Ve sonrasında tekrar anakarta taktım o kabloyu ve düğmeye her bastığımda yine fanlar çalışıyor fakat geri kapanıyor
Basılı tuttuğumda ise seri seri gidip geliyor
Beyler bios pilini söküp açtım 30 40 saniye falan açık kaldı sonra geri kapandı

Son düzenleme:
Beyler sabah bilgisayarı açmak için düğmesine bastığımda fanlar döndü ve hemen geri kapandı bunu 4 5 kere tekrarlattim sonrasında tepki vermemeye başladı.
Denediklerim;
RAM'lerin yerini değiştirdim.
Onboarddan görüntü almak.
Power Switch kablosunu söküp kısa devre yaptırmak.
Başka prize takıp çalıştırmayı denemek.
Power'den gelen 24 pin kablosunu söktüm ve oradan yeşil ve siyah kabloya denk gelen deliklere cımbız ile dokundum o zaman çalışmaya başladı fakat görüntü gelmedi teması bıraktığımda yine çalışmayı kesiyor.
Sonrasında BIOS pilini söktüm ve çalıştırdım 30 40 saniye çalıştı hatta görüntüde geldi fakat geri kapandı ve bir daha tepki vermedi.
Sizce neden böyle oldu ve neyden kaynaklı, ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı