Fanlar ne tarafa takılmalı?

taliscq

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar islemcim cok fazla isiniyor ve artik isinin biraz daha dusebilmesi icin fanlarin yerini değiştirmeye karar verdim. Asagida kasamda fanlarin nerede oldugunu gosterdim. Sizce fanlari nereye takmaliyim? Ve ne tarafa uflemeli? (2 tane fanim var.)

1705184705938.png

İşlemci ne? Macun bakımlarını yaptınız mı?

Bakimlari yaptim, i5-10400F stok fan. 4-5 ay sonra yeni islemci ve yeni sogutucu alacagim. O zamana kadar idare etmem gerek. Fifa 24'te 83 derecelere cikiyor. Daha yeni mx-4 macun surmustum ama sanirim sahteydi o yuzden pek fark olmadi. :D

Sağdakiler dışarıdan alıp içeriye verecek şekilde.
Soldaki egzoz fanı içeriden alıp dışarıya verecek şekilde.
Üsttekide içeriden alıp dışarıya verecek şekilde.

Sağdakiler dışarıdan alıp içeriye verecek şekilde.
Soldaki egzoz fanı içeriden alıp dışarıya verecek şekilde.
Üsttekide içeriden alıp dışarıya verecek şekilde.

Maalesef sadece 2 tane fan var. Sizce bir saga bir sola sizin dediginiz gibi koysam, ustte fan olmasa sorun olur mu? Ya da hangi turlu daha soguk olur?

Sıcak hava yukarı çıkacağı için egzoz fanını yukarı tak daha kolay olur kasadan dışarıya atılması. Diğeri de önde olsun ama ortada veya alt tarafta olsun ekran kartına serin hava üflemesi için.

Sıcak hava yukarı çıkacağı için egzoz fanını yukarı tak daha kolay olur kasadan dışarıya atılması. Diğeri de önde olsun ama ortada veya alt tarafta olsun ekran kartına serin hava üflemesi için.

Hocam soyle bir sorun var, benim kasanin on kismi kapali. O yuzden oradan fazla hava aldigini dusunmuyorum.

Geri
Yukarı