Fanlar Neden Bu Kadar Pahalı?

1000 dolarlık RTX 2080'lerin 6500 TL olması gerekirken [1.2K TL kar alınsa bile(şu an dolar 5.3)] 8000 TL'den başlaması deyip kenara çekiliyorum.
Tanzim satış noktalarına RTX 2080 Ti gelsin.
RTX 2080 Tİ demek istediniz sanırım. RTX 2080 6000-6500 civarı satılıyor.

Xigmatek SC120 RGB alın. 55TL fiyatı var ve muhteşem. Sıfır ses, RGB şölen. Hepsi bir arada. Tek sorun RGB destekleyen bir anakartınızın olması.
Bir fana 55 TL vermem. Alırsam 140 mm alırım. Aliexpers'te 30 TL RGB'li var. Yine de teşekkürler.
Hak veriyorum kasa fanlari ucuz ama CPU fanlari cok pahali bence de :)
Sana her şey ucuz zaten. 🙃

RGB fanları şahsen son derece gereksiz görüyorum. Hele her parçayı RGB seçenleri de anlamıyorum. O kadar rengi bir arada görünce midem bulanıyor yahu, sizinki bulanmıyor mu?
Karanlıkta kasa içi aydınlatması iyi oluyor. Gündüzleyin de kasa içini görmek için kasaya telefon flashı tutmak saçma oluyor. O kadar kasa almışız içini de rahat görelim bari. Yoksa ben de çok meraklısı değilim. 😁

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir fana 55 TL vermem. Alırsam 140 mm alırım. Aliexpers'te 30 TL RGB'li var. Yinede saol.

Sana her şey ucuz zaten. 🙃

Karanlıkta kasa içi aydınlatması iyi oluyor. Gündüzleyinde kasa içini görmek için kasaya telefon flashı tutmak saçma oluyor. O kadar kasa almışız içinide rahat görelim bari. Yoksa ben de çok meraklısı değilim. 😁
Tek renkte kullananlara bir şey demiyorum. Canın sıkıldıkça renkler arasında geçiş yaparsın. Ama tüm parçaları ve fanları gökkuşağı moduna alınca bi kötü oluyorum. Renkler resmen çorba oluyor. Başım dönüyor falan değişik oluyorum :)
Xigmatek SC120 RGB Vatan kazık atanda, 37 TL gözüküyor: :kararsız:

İyi diyorlardı bu kasa fanına.
Bu fanların kaliteli olduğunu düşünmüyorum. Nanokatalog’da Be Quiet! Pure Wings 2 120mm modeli 70₺ idi. PWM bir fan ayrıca. Alınacaksa onu öneririm. Param olunca bende ekleme yapmayı planlıyorum.

Tek renkte kullananlara bir şey demiyorum. Canın sıkıldıkça renkler arasında geçiş yaparsın. Ama tüm parçaları ve fanları gökkuşağı moduna alınca bi kötü oluyorum. Renkler resmen çorba oluyor. Başım dönüyor falan değişik oluyorum :)

Bu fanların kaliteli olduğunu düşünmüyorum. Nanokatalog’da Be Quiet! Pure Wings 2 120mm modeli 70₺ idi. PWM bir fan ayrıca. Alınacaksa onu öneririm. Param olunca bende ekleme yapmayı planlıyorum.
Fanlar gayet kaliteli. Ses yok denecek kadar az. Hemde molexten bağlantı yapmama rağmen. Kenarlarında kauçuk destekler var zaten tüm sesi emiyorlar.

Kasaya 2 adet daha PWM fan ekleyeyim dedim, RGB olayını sevmiyorum zaten RGB'siz haliyle bile 60 TL den aşağı iş görür fan yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı