Fanların Çalışıp Durması ve Açılmayan Sistem

Winchester13

Hectopat
Daha fazla  
Salı günü gündüzden hiçbir sorunu olmayan bilgisayar, akşam üstü hiçbir hata vermeden kapattı kendini. Geldiğimde “otomatik onarıma hazırlanılıyor” dedi ama hiçbir şey olmadı. Format diski hazırladık. BIOS'dan başlatmayı denedik, Windows Logo'su geldi ama sonrasında yine bir şey olmadı. SSD ve HDD'yi sökerek denedim ayrı ayrı, onun da yararı olmadı. Şimdi ise bambaşka bir sorun var. Güç düğmesine basıyorum, fanlar 1 saniye dönüyor ve duruyor. Sonra tekrar dönüyor, tekrar duruyor ve herhangi bir şey gelmiyor ekrana. sürekli bu tekrarlanıp duruyor. Ne yapabilirim? Bu arada sistem yeni, en fazla 1 yıl olmuştur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağını resimdeki gibi kısa devre yaptırın siz temas ettirdiğiniz sürece güç kaynağının çalışıyor olması gerekli.
20180720_213726.jpg

Zor bir şey değil, resim paylaşma sebebim buydu zaten. Anakartiniza takılı olan resimdekine benzer kabloda, yeşil ve yanındaki siyah kabloyu makas yardımı ile temas ettirmiş olacaksınız.

Bugün aldığım yer ile konuştum bilgisayarı götürmemi istediler hangi parçada arıza olduğunu öğrenip hepsini servislerine yollayacaklarmış son 1 ay kalmış garantilerinin bitmesine de hemen götürdüm teslim ettim teşekkürler yardımlarınız için :)

Geri
Yukarı