Anakartın Yamuk Durması Ve Fanların Pozisyonu

Daha fazla  
Biraz uzun bir yazı olacak sanırım. 2 adet sorum olacak:

1-Ben anakart değişimi yapmak zorunda kaldım ve işlemci soğutucumu taktığımda anakart bayağı yamuk duruyor eğim aldı. Vidaları gevşettim en ufak bir düzelme bile olmadı. Resimde gözüktüğü durumda ileriye dönük bir sıkıntı olur mu? Sağ üst kısıma gerdirerek bir vida atabilirim fakat bu sefer daha çok kasılır gibime geliyor ama vida atmadığım halde kalınca soğutucu ağırlığı anakartı aşağı çekiyor sanırım. Bu şekilde kullanan var mı?
2- Resimde görüldüğü gibi anakartdaki kondansatör yüzünden fanı soğutucu bloğunun öbür tarafına taktım. Bu sefer kasanın içindeki fanın tam ağzına denk geldi benim soğutucum havayı dışarı mı üflüyor içeri mi? Böyle birbirlerine bakıyor yavrucağızlar.

1563125958587.jpeg
1563125985520.jpeg
1563126068307.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Eksoz fanını sök istersen işlemci fanı daha güçlü olduğundan tüm havayı çekiyordur veya başka yer varsa oraya tak.
Birde işlemci fanını gevşetme anakartı sıkması lazım.

Evet arkadaşlar yanıtları beklemeden sabırsız bir şekilde harekete geçtim :DAnakartın köşesine 1 vida daha attım bir sıkıntı olmadı daha düzgün duruyor.
Bana engel olan kondansatörün kafasını hafif eğerek ve yanında 1-2 üstün yerden kazanç etme tekniklerimle beraber FAN ı sogutucu bloğunun diğer tarafına taktım. Yanıtlarınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı