Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları

Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Havacılık Sektörü
Profil Kapağı
1522248089
Herkese merhaba arkaşlar,

Geçen gün sonunda imkan bulup filme gidebildim. İlk filmi gerçekten çok beğenmiştim ve beklemiştim yeni filmini. Merak etmeyin spoiler vermeyeceğim:) İkinci film de çok güzeldi fakat konu çok dağınık geldi bana. Yani ilk filmde Newt'in macerasını izliyorduk. Spoiler olabilir diye söylemeyeceğim. Fakat ikinci filmde Newt ayrı, Grindelwald ayrı, başka bir karakter ayrı öbürü ondan ayrı hareket ediyor:) Yani ilk film daha eğlenceli bir macera iken bu filmde daha çok maceraya yüklenmeyi denemişler sanırım. Yazılı bir kitabı olmadığı için de senaryo olarak daha rahat ve serbest takılmışlar açıkçası. Genel olarak beğendim ve tavsiye ederim. Özellikle bu tarza ilgili arkadaşlara.

Filmin sonunda özellikle Dumbledore ile ilgili ikilemde kalacak bir sahne olması ilginç oldu:)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Senelerin Harry Potter'cısı olarak beğenemediğim film oldu. Ortamı, müzikleri, karakterleri görmek çok güzeldi ama hikayede bir olmamışlık var. İlk filmde bu yoktu.

Tüm HP kitaplarında ana konunun yanı sıra bir de her kitaba özgü bir hikaye olurdu. Ana konu Voldemort'u yenmek, tamam. Ama birinde Felsefe Taşı, birinde Üç Büyücü Turnuvası gibi kendine özgü bir hikaye de olurdu ve kitabın sonunda bu hikaye tamamlanırdı. Bu filmde tamamlanan hikaye yok. Bu nedenle filmden ziyade diziye benzemiş. Sanki haftaya devamını izleyecekmişiz gibi. Ama belli ki en az iki sene bekletecekler devamı için. Eh J.K. Rowling abla ya, kitabını yazsaydın şimdiye bitmişti zaten.

Senelerin Harry Potter'cısı olarak beğenemediğim film oldu. Ortamı, müzikleri, karakterleri görmek çok güzeldi ama hikayede bir olmamışlık var. İlk filmde bu yoktu.

Tüm HP kitaplarında ana konunun yanı sıra bir de her kitaba özgü bir hikaye olurdu. Ana konu Voldemort'u yenmek, tamam. Ama birinde Felsefe Taşı, birinde Üç Büyücü Turnuvası gibi kendine özgü bir hikaye de olurdu ve kitabın sonunda bu hikaye tamamlanırdı. Bu filmde tamamlanan hikaye yok. Bu nedenle filmden ziyade diziye benzemiş. Sanki haftaya devamını izleyecekmişiz gibi. Ama belli ki en az iki sene bekletecekler devamı için. Eh J.K. Rowling abla ya, kitabını yazsaydın şimdiye bitmişti zaten.
Yazılı bir kitap olmayınca dediğim gibi resmen serbest çalışmışlar. Hatta daha karakter bile eklerler bence:) Gerçi kitabı da yazılabilecek bir konu. Keşke yazsaymış da biz de rahat etseymişisiz:)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı