Far Cry 6 FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 11

fatih murdock

Kilopat
Daha fazla  
Ubisoft üzerinden satın aldığım Far Cry 6 da FPS sorunları yaşıyorum.
Ya artık anlayamıyorum ben. Para vererek aldığım oyun bana işkence çektiriyor.
Sistemim oyun için yeterli ancak oyuna başladıktan 3 4 dakika sonra 70-80 olan FPS 10-15'e kadar düşüyor ve drop giriyor.
Biraz globale de baktım ve genel bir sorunmuş.
Kaç yıl olmuş çıklalı oyun şunu bir fixleyememişler.
GPU wattı da 70-80'den 30'lara düşüyor aynı şekilde işlemci wattı da düşüyor.

Ekran görüntüsü 2024-03-29 155357.png

Sizlerden çözümünü bilen var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Far Cry 2'den beri aynı oyun motoru var yani oyunda multithreading yok işlemcinin 1 çekirdeğini kullanıyor o yüzden performans aşırı kötü.

Doku kalitesi dışındaki tüm ayarları medium yap V-Sync kapat bir de libertad modunu indir onda performance fix olması lazım ayrıca uyumluluk kısmında ki "tam ekran iyileştirmeleri" seçeneğini kapatın.

Doku kalitesi dışındaki tüm ayarları medium yap V-Sync kapat bir de libertad modunu indir onda performance fix olması lazım ayrıca uyumluluk kısmında ki "tam ekran iyileştirmeleri" seçeneğini kapatın.
Hocam mod hariç her şeyi yaptım ve pek işe yaramadı. Bu modu nereden indireceğim, güvenilir mi ?
Nette yazdığım zaman çıkan siteleri hiç duymadım da. Bildiğiniz bir yer varsa oradan indireyim.

Modu buradan indir
Bu da kurulumu anlatıyor.
Hocam güncelle yapıyorum.
Dediğiniz modu indirdim ve bana o modu ikinci indirdiğim fc6 mod programına atmamı istedi ve onu da attım. Çok bir şey anlamadım bu moddan ama bir sürü seçenek var. Ancak birkaç tanesi otomatik seçilmiş. Ellemeden oyuna girdim. Ancak yine 30 40 dkka sonra oyun yine 5 10 fpse kilitleniyor.. Baska yapabileceğim bir şey var mı ya. Bu oyunu 30 40 saat oynayanlar acaba böyle mi oynadılar ya da sorunsuz muydu onlarda..?

Geri
Yukarı