Far Cry 6 FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10
Makaleler
2
Yer
Ankara
Far Cry 6 oynarken yarım saatin ardından oyunda herhangi bir menü açtığımda oyun 50-60 FPS'den 2 FPS'ye kadar düşüyor. İnternetten araştırdım ve yabancılarda RTX 3080 sahibi insanlar bile yaşamış bu durumu. Aranizda bu durumu yaşayan başka biri var mı? Varsa bir çözüm buldu mu? Durum senin siteminden kaynaklanıyordur demeyin oyunu en düşük grafik ayarlarında açsam da aynı sıkıntı devam ediyor. Sorun oyundan kaynaklı.

Hocam benimki FPS düşüsü 2'ye falan düşmüyor belirli aralıklarla 45 80 oluyor daha önce bu sorunu birçok oyunda yaşadım bugün oyunu SSD kuracağım size sonuçları yazacağım. Ayrıca yama yapmadan bir girişi yapacağım oyuna belki de yamadan yapıyordur onu da ayrı test edeceğim.
Hocam sizin bahsettiğiniz ile benim bahsettiğim farklı. Sizinki muhtemelen RAM ya da SSD kaynaklı ve zaten sizde aynı şeyi söylemişsiniz fakat benim yaşadığım problem donanım kaynaklı değil maalesef. Direkt oyundan kaynaklı bir durum.

Hocam sizin bahsettiğiniz ile benim bahsettiğim farklı. Sizinki muhtemelen RAM'ya da SSD kaynaklı ve zaten sizde aynı şeyi söylemişsiniz fakat benim yaşadığım problem donanım kaynaklı değil maalesef. Direkt oyundan kaynaklı bir durum.

Hocam yamadan dolayıymış :) yama kurmadan sıkıntı yok 70-110 arası en yüksek ayarda RTX 2070 Super ile yama kurunca nedense FPS 5-10 kayboluyor + dediğim gibi 10sn de bir 40 FPS oluyor tekrar yükseliyor neyse yamasız oynayacağız.

Hocam yamadan dolayıymış :) yama kurmadan sıkıntı yok 70-110 arası en yüksek ayarda RTX 2070 Super ile yama kurunca nedense FPS 5-10 kayboluyor + dediğim gibi 10sn de bir 40 FPS oluyor tekrar yükseliyor neyse yamasız oynayacağız.
Hocam probleminiz yamadan kaynaklanması çok iyi bence. Malum ben oyunu çıktıktan 1 ay sonra Epic kuponu ile almıştım ve 9 ay oldu alalı hâlâ oynayamıyorum. Hâlâ menülere gir çık yapınca 5 FPS oluyor oyun.

Hocam probleminiz yamadan kaynaklanması çok iyi bence. Malum ben oyunu çıktıktan 1 ay sonra Epic kuponu ile almıştım ve 9 ay oldu alalı hâlâ oynayamıyorum. Hâlâ menülere gir çık yapınca 5 FPS oluyor oyun.

Hocam yamadan benimki vallahi en ağrı savaş sahlerinde 69-75 normalde 85-115 ama ayarlar en yüksekde her şey Full tabii :) ayrıca diğer Far Cry oyunlarından bir artısı müzikleri efsane.

Hocam imzadaki sistem en yüksek ayarlar 90-100 FPS yer yer 70-80
Aslında geçtiğimiz günlerde bir kaç gün ücretsiz olmuştu. Kardeşimle oynadık biraz. Beraber oynarken bile ( beraber oynarken biraz performans düşüyor ) şuandan yüksekti. Yaklaşık 70-90 arasıydı. Şuan grafik ayarlarını düşürdüğüm halde düşük fps alıyorum. Hatta DSR bile denedim düzelmedi. Asıl sorun düşük ekran kartı kullanımı.

Geri
Yukarı