Far Cry 6 kırılır mı?

Oyuncu dostu dediğin şey ne peki? Şirket korumayı durumu olmayanlar da korsan oynasın diye mi koymuyor? Eğer bunu kastediyorsan sen daha çok güldürdün gece gece.
Durumu olmayanlar için değil de, kendileri istiyor diyeyim. Çok mu bir şey fark etti şimdi? Adamlar koymak istemiyor işte.

Ubisoft Denuvo Koruması kullanıyor. En geç 2 aya kırılır.
En erken*, Valhalla'nın kırılması aylar sürdü, Watch Dogs Legion hala kırılmadı, Denuvo'lu Yakuza: Like a Dragon aylar geçmesine rağmen ancak kırılacak.

Korsanı kullanmayın arkadaşlar, emek hırsızlığı. Biliyorum bir oyuna 300 lira vermek çok zor ama yapacak bir şey yok. Eğer yapıyorsanız da en azından zaten illegal olan bu durumu normalleştirmeyin.

Durumu olmayanlar için değil de, kendileri istiyor diyeyim. Çok mu bir şey fark etti şimdi? Adamlar koymak istemiyor işte.
Onların drm koymama sebebi, nasıl olsa ne kadar iyi koruma koyarlarsa koysunlar elbet kırılacak. Bunun için oyuncuyu uğraştırma gerek yok diye düşünmeleri. Yani öyle sizin gibiler bedava oynasın diye yapmıyorlar bunu. O kadar uğraşsın insanlar, emek harcasınlar sonra sen gel bedava oyna. Oldu. Var mı başka bir isteğin?

En erken*, Valhalla'nın kırılması aylar sürdü, Watch Dogs Legion hala kırılmadı, Denuvo'lu Yakuza: Like a Dragon aylar geçmesine rağmen ancak kırılacak.

Korsanı kullanmayın arkadaşlar, emek hırsızlığı. Biliyorum bir oyuna 300 lira vermek çok zor ama yapacak bir şey yok. Eğer yapıyorsanız da en azından zaten illegal olan bu durumu normalleştirmeyin.
Fiyatlar normal de sanki. Ben duruma şu açıdan bakıyorum; oyunlara 300-500 TL vere vere bir bakmışız 10k, 20k harcamışız. Oyuna vereceğimiz bu parayı bankada altın, dolar vb. katılım hesabı olarak değerlendirsek paramız zamanla 30k olacak. Burada yapımcıların da bizim de suçumuz yok. Tek suçlu adaletsiz fiyatlar. Oyunları torrent yapan arkadaşlar da zamanımızın Kuvâ-yi Milliyesi. Oyun dünyasının Kuvâ-yi Milliyesi daha doğrusu.

Fiyatlar normal de sanki. Ben duruma şu açıdan bakıyorum; oyunlara 300-500 TL vere vere bir bakmışız 10k, 20k harcamışız. Oyuna vereceğimiz bu parayı bankada altın, dolar vb. katılım hesabı olarak değerlendirsek paramız zamanla 30k olacak. Burada yapımcıların da bizim de suçumuz yok. Tek suçlu adaletsiz fiyatlar. Oyunları torrent yapan arkadaşlar da zamanımızın Kuvâ-yi Milliyesi. Oyun dünyasının Kuvâ-yi Milliyesi daha doğrusu.
Mantıksız bir çıkarım. "İhtiyaç" olmayan, eğlence sektörünün bir parçası olan ve daha ucuz alternatifleri bulunan pahalı oyunları oynamak zorunda değilsiniz. Tüketim kültürü ve kapitalizmin özendirdiği doğru ancak büyük titlelara verecek paran yoksa ya bir şekilde para kazanman gerek ya da almaman gerek. Dediğin gibi üreticinin bir suçu yok. Oyunu satın alması gereken oyuncunun da tek suçu oyunları rahatlıkla karşılayabilecek bütçeye sahip olmaması. Üzgünüm, ben de farkındayım, fiyatların alınamayacak derecede saçma pahalı olduğunu ben de görüyorum. Yine 300 lira verilebilecek bir meblağ, konsollarda durum daha kötü. Ancak bu illegal yollara başvurmayı meşru kılmıyor. Dediğim gibi başvuracaksanız da bunu özendirmeyin, sağda solda kendinizi justify etmeye çalışmayın. Romantik sebepler dışında haklı olduğunuz bir sebep uyduramazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı