Far Cry 6 neden Steam'da yok?

Dediğiniz gibi de olabilir ancak ben hala gelebileceğini düşünüyorum çünkü Steam'in potansiyeli çok yüksek bence.

Ben de gelmesi taraftarıyım. Bilgisayarı açınca 4 tane ayrı Launcher açmayı sevmiyorum tek bir yerde toplayabilsek daha hoş olur ancak biz her ne kadar burada Steam'de şu kadar satar böyle kazanç sağlar diye hesap yapsak da bahsettiğimiz şirket milyar dolarlarla oynuyor. Emin olun onlar hesabını çok çok daha dengeli şekilde yapıyorlardır zaten. Örnek veriyorum oyunları Steam'e getirse Epic'te satış sayısı düşecek. Mesela Epic'te diyelim 1 milyon sattı ve 100 kazandı. %12 komisyon çıkınca eline kalan 88. Steam'e getirse 900 bin Steam'de satacak, 90 kazanacak %30 vergi çıkınca eline 63 kalacak. 100 bin Epic'te satacak %12 vergi çıkınca eline 8.8 geçecek. Toplam kar Epic'te 88 olurken ikisinde birlikte satsa 71.8 olacak. Sayılar tamamen farazi olarak konuşuyorum. Hadi diyelim Steam'de olduğu için 250 bin daha fazla sattı. Yine toplam karda şu an olduğundan daha az kazanmış oluyor.

Epic Games ve Valve'nin politikalarından kaynaklı diye biliyorum. Epic Games'te oyunu özel diye çıkartıyor bir süre sonra o oyunlar Steam'e geliyor. Hayır anlamıyorum şu berbat Launcher'i düzelticeklerine hala saçma sapan şeylerle uğraşıyorlar.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı