Far kapalı şekilde gezilince ceza kesilir mi?

preyy

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Şu an cumhurbaşkanlığı millet kütüphanesindeyim az önce farları açmayı unutarak içeri girdim. İçeri girerken arabadaki herkesin kimliği kontrol falan ediliyor cumhurbaşkanlığı külliyesi sonuçta.

Girerken uzaktan bir görevlinin cezai işlem başlatalım dediğini duydum ama tek araba ben değildim. Farları hep açarım normalde ama girmeden önce yakıt almıştım açmayı unutmuşum. Ceza yer miyim? Yersem ne kadar? İnternette kesin bir şey bulamadım. Arabayı çalıştırınca ön farlar biraz yanık oluyor bu arada tamamen kapalı değildi ama arka motor lambası kapalıydı.

64/1-a-2'ye uymayan bir durum mu oldu? Kapalı/karanlık ortam ya da akşam trafiğinde farlar kapalı tutmak cezaya tabii.

Normalde yasak gece farlar kapalı yolculuk etmek, parklar acıksa sıkıntı olacagını sanmıyorum. Bu arada kulliye yetkilileri sıradan otopark gorevlisi ise onlardan ceza uygulama yetkisi kalktı, merak etmeyin.

Ceza yazıldıysa hemen düşer mi sisteme?

Ceza yazıldıysa hemen düşer mi sisteme?

Size denk gelen kişiler arada külliye önüne gelip kontrol yapan polis arkadaşlarsa onların cezaları 3 gün içinde sisteme düşüyor. Fakat külliyenin girişindeki güvenlikten falan bahsediyorsanız onlar ceza falan kesmiyor.

Size denk gelen kişiler arada külliye önüne gelip kontrol yapan polis arkadaşlarsa onların cezaları 3 gün içinde sisteme düşüyor. Fakat külliyenin girişindeki güvenlikten falan bahsediyorsanız onlar ceza falan kesmiyor.

Polis sayılıyorlar mı bilmiyorum ama yarı otomatik silahlı korumalar ve kimlik kontrolü yapan görevilier oluyor sadece girişte.

Polis sayılıyorlar mı bilmiyorum ama yarı otomatik silahlı korumalar ve kimlik kontrolü yapan görevilier oluyor sadece girişte.

İlk girişteki 2 kişi normal güvenlik. Silahlı duranlar CBK ekibinden. Trafik polisi değiller onlar. Trafik polisi olmadığından kafasına göre ceza-i işlem uygulayamaz diye düşünüyorum. Araç denetleyicisi olan görevliler ise güvenlik görevlisi. Diğer silahlı elemanlar CBK polislerden oluşuyor. Bu polisler ve görevliler CBK birliğine bağlı olduğu için size ceza keseceklerini sanmam. Öyle bir cezai işlemle ilgili yetkileri olduğunu da sanmıyorum.

İlk girişteki 2 kişi normal güvenlik. Silahlı duranlar cbk ekibinden. Trafik polisi değiller onlar. Trafik polisi olmadığından kafasına göre ceza-i işlem uygulayamaz diye düşünüyorum. Araç denetleyicisi olan görevliler ise güvenlik görevlisi. Diğer silahlı elemanlar cbk polislerden oluşuyor. Bu polisler ve görevliler cbk birliğine bağlı olduğu için size ceza keseceklerini sanmam. Öyle bir cezai işlemle ilgili yetkileri olduğunu da sanmıyorum.

Sağ olun cezası çok bir şey değildir zaten de ehliyeti yeni aldım pederle papaz olmak istemiyorum. Kimliğimi alan abi gayet nazikti bir sorun olsa uyarırdı diye düşünüyorum.

Sağ olun cezası çok bir şey değildir zaten de ehliyeti yeni aldım pederle papaz olmak istemiyorum. Kimliğimi alan abi gayet nazikti bir sorun olsa uyarırdı diye düşünüyorum.

Cezası 900 TL civarında olması lazım. Cumhurbaşkanlığında külliye binasına varana kadar 30 kişinin yüzünü görüyoruz zaten o kadar insanla uğraşırken bir de cezalarla uğraşacaklarını sanmam. Cumhurbaşkanlığında görev alan güvenlikler polisler bayağı kibar nazik davranışlılar. Böyle basit bir mevzuyu abartacaklarını sanmıyorum.
Ceza yerseniz buraya bir yorum atarsınız. Duruma göre bizde yine oraya giderken elimize eteğimize dikkat ederek gideriz.

Ona ceza yazdıklarını sanmıyorum. Bazen çevirmeye girerken farları söndürenler oluyor polisler arabanın içini rahat görsün diye. Zaten bir ceza yazsalar bilgilendirme yaparlardı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı