Faranjit için bir tedavi yöntemi yok mu?

Rewk

Decapat
Daha fazla  
Acile gidiyorum hemen binlik augmentin yazıyor hem bir faydası olmuyor hem de böbreği mideyi telef ediyor.

Öğretmenim, aile hekimimiz de antibiyotik falan içme sende geçmez bu hastalık diyor ama her ayın 2 haftası müthiş halsizlik, ağrı bulantı, terleme ve daha anlamadığım birçok garip hal var.

Yok mu arkadaşlar geleneksel ya da modern tıpta bildiğiniz bir çözüm?

Acile gidiyorum hemen binlik augmentin yazıyor hem bir faydası olmuyor hem de böbreği mideyi telef ediyor.

Öğretmenim, aile hekimimiz de antibiyotik falan içme sende geçmez bu hastalık diyor ama her ayın 2 haftası müthiş halsizlik, ağrı bulantı, terleme ve daha anlamadığım birçok garip hal var.

Yok mu arkadaşlar geleneksel ya da modern tıpta bildiğiniz bir çözüm?
Buhar makinesi alabilirsiniz nefes almanızı rahatlatır. Keçi boynuzu özü, çam balı, ayva, ıhlamur çayı

Geleneksel tıbbın yapacağı tek şey bağışıklık sistemini güçlendirmek olur. Bunun dışında senin de yapacağın pek birşey yok.

Geçmiş olsun hocam. Meslek hastalığımız bu :)

Ben tatillerden sonraki ilk haftalarda yaşarım bu sıkıntıyı. Sonra geçiyor. Bazen doktorluk vaziyete gelip rapor almışlığım da olur. Çünkü boğaz yoksa biz bir hiçiz.

Şahsen az bağırarak korumaya çalışırım sesimi. Onun dışında pekmez, bitki çayı gibi şeyler tüketirim. Çayı çok sıcak içmemek, sigarayı bırakmak da fayda etti. Boğazı sürekli ıslak tutmak gerektiği için her zaman yanımda şişe su bulundururum.

Geçmiş olsun hocam. Meslek hastalığımız bu :)

Ben tatillerden sonraki ilk haftalarda yaşarım bu sıkıntıyı. Sonra geçiyor. Bazen doktorluk vaziyete gelip rapor almışlığım da olur. Çünkü boğaz yoksa biz bir hiçiz.

Şahsen az bağırarak korumaya çalışırım sesimi. Onun dışında pekmez, bitki çayı gibi şeyler tüketirim. Çayı çok sıcak içmemek, sigarayı bırakmak da fayda etti. Boğazı sürekli ıslak tutmak gerektiği için her zaman yanımda şişe su bulundururum.

Sayın hocam hiç sigara içmedim, dersi de pek bağırmadan anlatırım, sizin gibi her teneffüs su içerim, aslında imkan olsa her akşam mutlaka gargara yapmak lazım sanki.

@Jdixmekzodn uzaktan eğitim zamanında 1 yılda hiç doktora gitmedim ama okul açıkken böyle oluyorum.
@Xarmion 4-5 yıldır propolis ve diğer vitaminleri alıyorum da işte yılda 4-5 kutu antibiyotik ve soğuk algınlığı alınca bağışıklık sıfıra iniyor demek ki.

Cevaplar için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı