Rehber Farbar Recovery Scan ile Rapor Hazırlama

Konu içinde rapor paylaşacak olan kişi sorununu açıkça belirtmesi gereklidir.

Yazılımı bir klasör içine atıp altta verilen şıklar işaretli şekilde Scan yapın. Scan bitince klasör içinde çıkan txt dosyalarını rarlayıp dosya upload servislerinden birine upload edip paylaşın.
Kurallara uygun upload sitelerine upload edin. Örneğin:
Mediafire, RGHOST, Yandex disk(izin verilmiş olması lazım), One drive(izin verilmiş olması lazım), Google drive(izin verilmiş olması lazım) vb...

Farbar.jpg

Fixleme: Fixleyin dediğimizde kod içine verdiğimiz bütün hepsini seçip kopyala yapıp, FRST yazılımı yönetici olarak çalıştırmanız ve "fix" butonuna basmanız yeterlidir.

32 bit olanlar için:
64 bit olanlar için:

Son düzenleme:
Hocam selam,

Ben grafik tasarımcı öğrencisiyim. Çoğu programı mecburen, ekonomik nedenlerden, crackli kullanmak durumunda kalıyoruz. Son zamanlarda işlemci veya her neyse bir fan anlık çalışıp ufak bir donma yaratıyor. Görev Yöneticisi'nde %3 - %5 CPU gözükse de PC'den fan sesi geliyor ve daha yavaş işlemler gerçekleştiriyormuş gibi hissediyorum. Arka planda gizli bi virüs olabileceğinden şüpheleniyorum bunun nedeni crackleri de virüs olarak algıladığı için güvenlik duvarını kapatmak zorunda kalmam. İmzanızda belirttiğiniz işlemleri yaptım, ekte iletiyorum.

Taramalar: Sonuc - Google Drive

Teşekkür ediyorum şimdiden,
Saygılar.

Teşekkür ediyorum şimdiden.
Rica ederim.

İlk olarak BIOS güncel değil güncelleyin:
BIOS default edin.

Sürücü bulucu kullanmışssınız bu yüzden zaten format atmanız gerekir. Bu tür sürücü bulcuu ve gereksiz yazılımlar yüklemeyin.

Format sonrası:

İmzamdan KIS 2021 yükleyip zararlı için sorduğunuz yazılımları yüklemeye çalışın zararlı varsa sizi uyaracaktır.

Firmware de güncel değil bunları güncelleyin:

SSD aşırı ısınıyor donmanın sebeplerinden biri bu. Donanımsal bakım yaptırmadıysanız yaptırın.

Zamanlanmış görevleri devre dışı bırakın.

Ağ sürücünüz de sorunlu güncelleyin:

Avast/AVG ürünlerini kurmayın.
IOBİT yazılımlarını kullanmayın.

@Murat5038 abi ben istemiştim ama bakamazsam sen müsait olduğunda raporlara bakarsan sevinirim. Biraz yoğun gibiyim şu sıralar.
Bakarım da rapor sonucu yok içinde döküm dosyası var ve yer burası değil. Kendi konusuna taşınsın o zaman yazdıklarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı