Çözüldü Fare alırken hangi özelliklere dikkat edilmeli?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
3500

bbatuhanyilmazz

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kendime yeni bir mouse almak istiyorum. Mouselarda kullanılan teknolojiye pek hakim değilim. Hangi özelliklerin önemli olduğunu bilmiyorum. Yeni mouse alırken hangi özelliklere dikkat etmeliyim?

Not: FPS oyunları oynuyorum, oyun için alıyorum.

Çözüm
DPI değeri hakkında bir soru sormak istiyorum. Şu anda aktif olarak kullandığım farenin DPI'ı 32.000 e kadar yükselebiliyor ancak ben oyun alışkanlığı 800 DPI ayarında kullanıyorum. DPI'ın yüksek değerlerini kullanmadığımdan dolayı benim için ayrıca bir avantajı oluyor mu?
DPI ne kadar yüksek olursa anlık hareketlerde o kadar ney şekilde nişan alırsın, mikrosantimlik mouse hareketleri yapabilirsin, daha kolay, daha ayrıntılı ve çok küçük hareketler algılayabilir, nişan aldığın sırada mesela mouse u sağdan, sola çekerken hedef üzerinde durdurman daha kolay olur.
HZ değeri, mouseun anlık olarak takibini yapman için çok önemlidir, ne kadar yüksekse o kadar iyidir ve tabiiki istediğin şekilde kullanabilmen için DPI değerinin yüksek olması.

Hz değeri, farenin anlık olarak takibini yapman için çok önemlidir, ne kadar yüksekse o kadar iyidir ve tabii ki istediğin şekilde kullanabilmen için DPI değerinin yüksek olması.

DPI değeri hakkında bir soru sormak istiyorum. Şu anda aktif olarak kullandığım farenin DPI'ı 16.000'e kadar yükselebiliyor ancak ben oyun alışkanlığı 800 DPI ayarında kullanıyorum. DPI'ın yüksek değerlerini kullanmadığımdan dolayı benim için ayrıca bir avantajı oluyor mu?

Son düzenleme:
DPI değeri hakkında bir soru sormak istiyorum. Şu anda aktif olarak kullandığım farenin DPI'ı 32.000 e kadar yükselebiliyor ancak ben oyun alışkanlığı 800 DPI ayarında kullanıyorum. DPI'ın yüksek değerlerini kullanmadığımdan dolayı benim için ayrıca bir avantajı oluyor mu?
DPI ne kadar yüksek olursa anlık hareketlerde o kadar ney şekilde nişan alırsın, mikrosantimlik mouse hareketleri yapabilirsin, daha kolay, daha ayrıntılı ve çok küçük hareketler algılayabilir, nişan aldığın sırada mesela mouse u sağdan, sola çekerken hedef üzerinde durdurman daha kolay olur.

Çözüm
Optik Lens ve Lazer Lens arasındaki fark nedir hangisini tercih etmeliyim?

DPI değeri hakkında bir soru sormak istiyorum. Şu anda aktif olarak kullandığım farenin DPI'ı 16.000'e kadar yükselebiliyor ancak ben oyun alışkanlığı 800 DPI ayarında kullanıyorum. DPI'ın yüksek değerlerini kullanmadığımdan dolayı benim için ayrıca bir avantajı oluyor mu?

İhtiyacın giderildiyse sağdaki tik işaretine basıp çözüldü yapabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lazerin hassaslığı biraz fazladır, en ufak şeyde takılır veya hatalı mouse hareketlerini bile algılar. Optik lens yüzeyi takip ettiği için hiçbir sorun çıkmaz. Önerim optik lenstir. Kusursuz bir mouse pad istersen eğer cam pad alabilirsin biraz pahalıdır. :D

Lazerin hassaslığı biraz fazladır, en ufak şeyde takılır veya hatalı mouse hareketlerini bile algılar. Optik lens yüzeyi takip ettiği için hiçbir sorun çıkmaz. Önerim optik lenstir. Kusursuz bir mouse pad istersen eğer cam pad alabilirsin biraz pahalıdır. :D
teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için :)

Yeni konular

Geri
Yukarı