Fare imleci donuyor neden olabilir?

2014

Hectopat
Arkadaşlar fare imleç'im bu aralar sık sık donmaya başladı bilgisayarda virüs yok imleç donuyor 5 dakika sonra hareket ediyor daha sonra 10 dakika sonra aynı şeyi tekrarlıyor.Arka planda çalışan uygulamada yok yardımcı olabilir misiniz?

Task managerı sürekli açık tutup gözlem yaparak başlayabilirsin.
Makina açıldıktan birkaç dakika sonra sakinleşecektir, yani cpu, memory, hdd kullanımı en alt seviyelere gelecektir.
Seninkinde nasıl ?
Mouse kitlenince arka tarafta task manager çalışır gözüküyorsa gözlemlemeye devam et.
Muhtemelen virüs ya da yanlış sürücü ama şimdiden birşey söylemek zor.
Mouse driverını kaldırıp tekrar yükleyerek de başlayabilirsin.

Driver sorunlu mu anlamak için güvenli modda açıp makinayı test etmek de iyi olacaktır.

Konuyu hortlatacağım fakat dünden beri bende de bu sorun olmaya başladı. Genellikle oyunlarda oluyor. Karşılaştığım oyunlar da Team Fortress 2 ve PUBG. Mesela bir el oynadıktan sonra sonraki oyuna geçerken veya menüye geçerken mouse yanıtsız kalıyor ekranda imleç öylece duruyor yine de mouse'un ışıkları vs. çalışıyor. USB kablosunu çıkarıp taktıktan sonra düzeliyor fakat bu sorunu çözmek istiyorum. G502 Proteus kullanıyorum. Neden kaynaklanıyor olabilir hiçbir fikrim yok. Araştırmaya devam ediyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı