Fare ve klavyenin ikisini de 8 bin Hertz'de kullanmak sorun yaratır mı?

8000'e alıp FPS oyunu girsen en güçlü işlemci de olsa inanılmaz fazla CPU kullanır anlık FPS'in düşer. Maksimum kullanacağın Hz 4000 olsun o da iyi işlemcin ve 165 Hz+ ekranın varsa. Ben 2000 Hz kullanıyorum 4000 yerine ve fazlasıyla memnunum açıkçası yeterli.

Hocam bu yıl sonunda yeni sistem dizeceğim. AMD'nin yeni çıkaracağı 9000 serisi X3D işlemcisini alacağım direkt. Monitörü de 540 Hertz alacağım. Şu senaryoda yine de oyun içinde FPS düşmesi olur mu ki?

Hocam bu yıl sonunda yeni sistem dizeceğim. AMD'nin yeni çıkaracağı 9000 serisi X3D işlemcisini alacağım direkt. Monitörü de 540 Hertz alacağım. Şu senaryoda yine de oyun içinde FPS düşmesi olur mu ki?

Olur ama yormaz merak etmeyin ama siz yine de 8 k kullanmayın ilk mesajda dediğim gibi geliştikçe geçebilirsiniz.

Şöyle söyleyeyim işlemci kullanımı katlanarak artıyor. Teoride çok örnek veremiyorum şu an YouTube üzerinde bile çok fazla video yok örnek gösteren fakat deneyerek görmeniz lazım. 4000 iyidir bence o sistem için. Ek olarak sevmediğim bir şey var oyun içinde fark etmese de Hz yükselttikçe masaüstündeki sens düşüyor ve garip bir hal alıyor. Mouse hareketlerinize daha hassas ve keskin cevaplar veriyor diyebilirim.

Geri
Yukarı