Fare yazılımı düzenlenebilir mi?

SirY

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, geçen internette geziniyordum ve 2X click bir mouse gördüm ve aldım. Kardeşimin bilgisayarının faresi bozulmuştu zaten. Neyse, işte ben bu fareyi aldım ve sadede gelelim, acaba bu farenin yazılımını düzenleyebilir miyiz veya hangi yazılım diliyle kodlanılıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle farelerin ancak Microsoft yazılımı vardır, o fareler bizim okulda da var.
Yani yazılımı sadece Microsoft'tan olur ancak, 2 tık dediğiniz düğme çalışır.

Artı -2 Eksi
Yani yazılımı sadece Microsoft'tan olur ancak, 2 tık dediğiniz düğme çalışır.

İşte farenin yazılımını düzenleyeceğim diyelim 2 sol tık tuşunu 2 sağ tık tuşu yapacağım diyelim nasıl yaparım?

Hangi dil ile kodlandığını ve hangi packer kullanıldığını bulman lazım bunun için de DIE (Detect It Easy) kullanabilirsin. Bunları yaptıktan sonra reverse etmen gerekecek bunlar için bir çok araç bulunuyor araştırarak bulabilirsin.

İşte farenin yazılımını düzenleyeceğim diyelim 2 sol tık tuşunu 2 sağ tık tuşu yapacağım diyelim nasıl yaparım?
Farenin kendi yazılımı var mı?

Yani yazılımı sadece Microsoftan olur ancak, 2 tık dediğiniz düğme çalışır.
Öyle farelerin ancak Microsoft olarak yazılımı yok. Farelerin iç çiplerinde kendi yazılımları da var. Siz fareyi hareket ettirip bir veri oluşturuyorsunuz sensörde, nasıl USB üzerinden aktaracaksınız çevirmeden ?

İç yazılıma müdahale edebilmek için önce yazılımını içinden çekip, düzenleyip geri yazdırmanız gerekiyor.
Bilgisayar programı olarak ise işlev değiştirici uygulamaları deneyebilirsiniz, sağ tıka basınca geri algılamasını sağlamak gibi, ama her uygulama üzerinde çalışmayabilir.

Farenin kendi yazılımı var mı?

Nasıl anlarım ben sadece Python, HTML, CSS biliyorum Java öğreniyorum sadece merak ettim ve öğrenmek istiyorum böyle şeyleri.
Bilgisayar programı olarak ise işlev değiştirici uygulamaları deneyebilirsiniz, sağ tıka basınca geri algılamasını sağlamak gibi, ama her uygulama üzerinde çalışmayabilir.
Yok onları biliyorum üstteki yazdığınız gibi yapmak istiyorum

Geri
Yukarı