Fareyi hareket ettirince cızırtı sesi geliyor

urbast3r

Hectopat
Daha fazla  
Sistemimde Gigabyte B450 S2H anakart var. Aylardır kullandığım sistemde bir sıkıntı yoktu. Bu sabah bilgisayarımı açtığım zaman kulaklığımdan hafif bir cızırtı sesi geldiğini fark ettim.

-Cızırtı sesi çok ince olarak devamlı geliyor.
-Mouse hareket ettirince ses artıyor ve her hareket ettirdiğimde ses geliyor.

Kasanın arkasındaki jackları kullanıyorum. Realtek Audio Console uygulamasından kulaklığımın takılı olduğu jack girişini ön hoparlör çıkışı olarak değiştirirsem ses kesiliyor, kulaklık girişi olarak değiştirirsem ses yine gelmeye başlıyor. Topraklama hattımda sıkıntı yok. Ses driverlerini silip baştan temiz kurulum yaptım ancak değişen bir şey olmadı ve ses beni gerçekten çok sinir ediyor. Bu durumu nasıl çözebilirim?

Bazı kulaklıklarda ses tekerleği fazla açık olunca sıkıntı çıkabiliyor. Kulaklığın tekerleğinden sesi biraz azaltıp deneyin. Ek olarak Mouse'u çıkartıp takın. Sorun devam ederse bildirin lütfen.

Uyguladım. Dediğiniz gibi kulaklığın tekerleğinden sesi biraz kıstığımda o gelen tiz ses de azalıyor ancak yine aynı şekilde gelmeye devam ediyor. Mouse ve klavyeyi çıkarttığımda ses bayağı azalıyor, yerlerini değiştirip arkadaki diğer portlara ve öndeki diğer portlara taktım ancak sonuç değişmedi ses gelmeye devam ediyor. Farklı bir mouse ile denedim ve problem yine devam etti.

Uyguladım. Dediğiniz gibi kulaklığın tekerleğinden sesi biraz kıstığımda o gelen tiz ses de azalıyor ancak yine aynı şekilde gelmeye devam ediyor. Mouse ve klavyeyi çıkarttığımda ses bayağı azalıyor, yerlerini değiştirip arkadaki diğer portlara ve öndeki diğer portlara taktım ancak sonuç değişmedi ses gelmeye devam ediyor. Farklı bir mouse ile denedim ve problem yine devam etti.

Kulaklığınızda sıkıntı var o zaman. Varsa başka bir kulaklık ile deneyin. Sorunun kulaklıkta olduğunu anlarsanız da varsa garantiye gönderin.

Windows'un kendisinden sesi 0'a indirsem bile ses gelmeye devam ediyor ancak kulaklık tekerleğinden sesi minimuma indirirsem sorun ortadan kalkıyor.

Ses alamazsınız ama o şekilde de . Sorunun kulaklıkta olduğunu anlamış olduk. Emin olmak için başka bir kulaklık ile denemeye çalışın. Garantiye göndermekten ya da kulaktık değiştirmekten başka bir yolu yok gibi gözüküyor.

Ses alamazsınız ama o şekilde de. Sorunun kulaklıkta olduğunu anlamış olduk. Emin olmak için başka bir kulaklık ile denemeye çalışın. Garantiye göndermekten ya da kulaktık değiştirmekten başka bir yolu yok gibi gözüküyor.

Teşekkür ederim başka kulaklıkla deneyip sonucunu paylaşacağım.
Ses alamazsınız ama o şekilde de . Sorunun kulaklıkta olduğunu anlamış olduk. Emin olmak için başka bir kulaklık ile denemeye çalışın. Garantiye göndermekten ya da kulaktık değiştirmekten başka bir yolu yok gibi gözüküyor.
Farklı bir kulaklık ile denediğimde sesin gelmediğini anladım. Sorun kulaklıkta gibi duruyor
Ses alamazsınız ama o şekilde de. Sorunun kulaklıkta olduğunu anlamış olduk. Emin olmak için başka bir kulaklık ile denemeye çalışın. Garantiye göndermekten ya da kulaktık değiştirmekten başka bir yolu yok gibi gözüküyor.

Ön jacklara taktığım zaman bu sefer ses kesildi sorunlu olan kulaklıkta. Sorunun anakart ile ilgili olma ihtimali var mıdır acaba?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı