Farklı hızlarda RAM'ler birlikte kullanılır mı?

Typh

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
H110M-K anakartım var. Ben 2133MHz'ye kadar destekliyor biliyordum. Chipset nedeniyle Intel 6. nesilde öyleymiş. 7. nesilde 2400MHz destekliyormuş. Ben yeni RAM alıp çift kanal yapmak istiyordum ama şimdi benim hali hazırda 2133Mhz RAM'im var. Yeni RAM'i 2400 mü almalıyım 2133MHz mi? 2400 alsam frekans farklı çift kanal eşit MHz'ye göre düşük mü kalır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir de o vardı değil mi? Ben 2400 desteklediği için ikisi de desteklediği MHz'de çalışır sanmıştım. Teşekkürler.
Frekansları hatta CL değeri bile aynı olsa gene de %100 çift kanal çalışır diyemeyiz. Sizin durumunuzda iki RAM'de 2133 MHz'de çalışır ancak çift kanal olur mu olmaz mı bilemem.
Merhbalar yeni konu açmak istemedim bir sorum olacaktı. Nanokatalog'da RAM'imin 2400 Mhz versiyonunu 280 TL'ye buldum. 2133Mhz RAM aradığımda en ucuz 335 TL'ye var. 2133MHz RAM'i overclock ile 2400 yapıp yanına 2400 alma şansımız var mı? İki RAM için de farklı bir kontrol olmuş oluyor BIOS'tan ama bu mantıksız mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı