Farklı iki RAM çift kanal olur mu ?

qrexory

Decapat
Anakartımda 2 RAM slotu var 1.slota 4 GB 2.slota 8 GB RAM taksam bir problem olur mu? Çalışmaları nasıl olur, genel olarak bilgilendirebilir misiniz?

Aynı marka aynı model ise "dual" çalışma ihtimalleri var. Bende çalışıyor gözüküyor.
Daha önce konusunu açtım ancak net cevap alamadım.

Farklı marka olursa, yine de Dual-Channel çalışmama ihtimali olur. Benim kendi denemelerimde, genelde CL değeri ile alakalı uyumsuzluklar yaşadım. Bu tür değişkenleri ortadan kaldırmak için, aynı marka ve model önerilir. Farklı markalar çalışmaz diyemeyiz, çalışmaması yönünde daha fazla ihtimal var diyebiliriz. Ucuz bir parça olsa, deneyin derdim ama anlayacağınız gibi biraz risk alma meselesi bu. Aynı marka ve model olmadıkça, kimse garantisini veremez.

Şu anda bilgisayarımda xms3 ddr 3 4x2 GB RAM var bunlardan birini aynı markanın 8 GB ile değiştirmeyi planlıyorum.
Aynı marka aynı model ise "dual" çalışma ihtimalleri var. Bende çalışıyor gözüküyor.
Daha önce konusunu açtım ancak net cevap alamadım.
Hocam öncelikle teşekkür ederim gördüm yazışmaları benim bilgisayarımda dar boğaz sorunu oluyor bu sebeple bunu ortadan en ucuz nasıl kapatabilirim diye bakıyorum işin aslı bu şekilde.

Son düzenleme:
Sorun olmaz 12 GB olur. RAM lerin marka model MHZ ve seri numaralı yakın (aynı seriden çıkma olsun) rahatlıkla kullanabilirsin.

Kimse net bir şekilde çalışır ya da çalışmaz diyemez. CL değerleri önemli bir etken, dikkat etmeniz gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı