Farklı marka aynı özellikli RAM uyar mı?

Hikvision U10, 8 GB DDR4 3000MHz, hkED4081CBa2D1za2 CL16 Gaming RAM.

Bu uyar mı?

Cevap bekliyorım hocam üsteki yazdığıma bakar mısınız?
Hocam eve yeni gelebildim. Şimdi bakma fırsatım oldu. İnternetteki bilgilere göre bu RAM size uyumlu görünüyor. Alıp deneyebilirsiniz.

Hocam eve yeni gelebildim. Şimdi bakma fırsatım oldu. İnternetteki bilgilere göre bu RAM size uyumlu görünüyor. Alıp deneyebilirsiniz.

Teşekkürler deneyeceğim.

Başında u 10 yazıyor sorun çıkar mı? Diğer RAM D30.

Teşekkürler deneyeceğim.

Başında u 10 yazıyor sorun çıkar mı? Diğer RAM D30.
İkisinin de bellek türü DIMM olarak geçiyor. DIMM olanlar masaüstü için, SODIMM olanlar laptop için.
Başında yazan u10 muhtemelen UDIMM olduğunu belirtiyor. UDIMM RAM'ler için DIMM RAM'lerin bir çeşidi diyebiliriz. Uyumda sorun çıkaracağını sanmıyorum. Belki ufak performans farkları vardır. DIMM ve UDIMM arasındaki farkları araştırabilirsiniz.
Edit: Aklınızda soru işareti kalmaması için UDIMM yerine DIMM olan başka bir RAM seçebilirsiniz.

Son düzenleme:
İkisinin de bellek türü DIMM olarak geçiyor. DIMM olanlar masaüstü için, SO-DIMM olanlar laptop için.
Başında yazan U10 muhtemelen udımm olduğunu belirtiyor. Udımm RAM'ler için DIMM RAM'lerin bir çeşidi diyebiliriz. Uyumda sorun çıkaracağını sanmıyorum. Belki ufak performans farkları vardır. DIMM ve udımm arasındaki farkları araştırabilirsiniz.
Edit: Aklınızda soru işareti kalmaması için udımm yerine DIMM olan başka bir RAM seçebilirsiniz.

Hocam Hepsiburada'dan alıyorum. Bilgisayara gelince tekrardan deneyince RAM'i algılamazsa uymamış oluyor değil mi 8 GB gözüküyorsa ya da uymayınca belirtiler nedir? Uymaz ise iade gerçekleştirilir Hepsiburada'dan zatem.

Hocam Hepsiburada'dan alıyorum. Bilgisayara gelince tekrardan deneyince RAM'i algılamazsa uymamış oluyor değil mi 8 GB gözüküyorsa ya da uymayınca belirtiler nedir? Uymaz ise iade gerçekleştirilir Hepsiburada'dan zatem.
CPUID CPU-Z programı ile RAM'in çalışıp çalışmadığını ve eski RAM ile uyumlu mu değil mi diye bakabilirsiniz. RAM gelince programı indirip kurun, oradaki değerlerin ekran görüntüsünü alıp burada konu açın, yardımcı olacaklardır.

CPUID CPU-Z programı ile RAM'in çalışıp çalışmadığını ve eski RAM ile uyumlu mu değil mi diye bakabilirsiniz. RAM gelince programı indirip kurun, oradaki değerlerin ekran görüntüsünü alıp burada konu açın, yardımcı olacaklardır.

Tamamdır iyi günler dilerim gelince buraya size yanıt atsam bilginiz varsa yardımcı olur musunuz?

Tamamdır iyi günler dilerim gelince buraya size yanıt atsam bilginiz varsa yardımcı olur musunuz?
Siteye bakmayı unutabiliyorum hocam, çok sık girmiyorum. Muhtemelen bu konuyu unuturum. Yeni konu açmanız daha mantıklı olabilir. Burada bilgili bir çok arkadaş var, illaki bir kaç kişiden yanıt alırsınız.

Geri
Yukarı