Farklı MHz ve farklı marka RAM kullanılır mı?

Daha fazla  
Soru başlıkta yazıyor. Bilgisayarım 2007'den kalma ve bu yaz yeni bilgisayar almayı düşünüyordum ama yalan oldu. Bilgisayarımda tek RAM var ve Adata 337 MHz'e sahip 2 GB RAM bulunuyor. Adata markasından 1600MHz aşağısında RAM bulamadığım için başka markalara yöneldim ve Kingston 667MHz RAM buldum (anakartım bu kadar destekliyor). Bu iki RAM'i aynı anda kullansam bilgisayarımda bir sorun olur mu?

Ben de böyle bir sorunla karşılaşmıştım eski bilgisayarımda fakat kullandığımda aldığım yüksek MHz'li RAM düşük olan ile eşitlenip kullanılmaya devam etmişti. Sizde nasıl sonuç gösterir bilmem denemek gerekiyor.

Soru başlıkta yazıyor. Bilgisayarım 2007'den kalma ve bu yaz yeni bilgisayar almayı düşünüyordum ama yalan oldu. Bilgisayarımda tek RAM var ve Adata 337 MHz'e sahip 2 GB RAM bulunuyor. Adata markasından 1600MHz aşağısında RAM bulamadığım için başka markalara yöneldim ve Kingston 667MHz RAM buldum (anakartım bu kadar destekliyor). Bu iki RAM'i aynı anda kullansam bilgisayarımda bir sorun olur mu?

Anakartınız nedir? MHz konusunda 100-200 MHz farklı bir RAM takarsanız sorun yaratmaz ama takacağınız RAM'in MHz ı diğerine göre çok fazla.

100-200 MHz dan soran sorun çıkartır demedim. Bunu bilmeyen yoktur, MHz değerleri farklı RAM takmak uygun bir şey değil.
Gayet de öyle dediniz, sizi kendi yazdığınız mesajı okumaya davet ediyorum.
Anakartınız nedir? MHz konusunda 100-200 MHz farklı bir RAM takarsanız sorun yaratmaz ama takacağınız RAM'in MHz ı diğerine göre çok fazla.
"Ama" kelimesinden sonraki cümle de bunu destekler nitelikte.

Yine sadece MHz değeri aynı mı farklı mı diye bakan bir insan... Eğer o mantıkla gidersek, RAM'lerin çipleri de farklı? Voltaj değerleri de illaki farklı? MHz'den daha önemli bir konu mesela bu. Şans işidir, çalışadabilir, çalışmayadabilir, kimse garantisini veremez.

Geri
Yukarı