Farklı MHz ve farklı marka RAM kullanılır mı?

Daha fazla  
Soru başlıkta yazıyor. Bilgisayarım 2007'den kalma ve bu yaz yeni bilgisayar almayı düşünüyordum ama yalan oldu. Bilgisayarımda tek RAM var ve Adata 337 MHz'e sahip 2 GB RAM bulunuyor. Adata markasından 1600MHz aşağısında RAM bulamadığım için başka markalara yöneldim ve Kingston 667MHz RAM buldum (anakartım bu kadar destekliyor). Bu iki RAM'i aynı anda kullansam bilgisayarımda bir sorun olur mu?

Gayet de öyle dediniz, sizi kendi yazdığınız mesajı okumaya davet ediyorum.

"Ama" kelimesinden sonraki cümle de bunu destekler nitelikte.

Yine sadece MHz değeri aynı mı farklı mı diye bakan bir insan... Eğer o mantıkla gidersek, RAM'lerin çipleri de farklı? Voltaj değerleri de illaki farklı? MHz'den daha önemli bir konu mesela bu. Şans işidir, çalışadabilir, çalışmayadabilir, kimse garantisini veremez.

Yine lafı çarpıtıp algı yaratan bir insan... Konumuz RAM'in MHz'ı. Konuyu açan kişi alacağı RAM'in MHz'ı diğerinden fazla olduğundan sorun yaratır mı diye sormuş konu bu. Tabii ki de RAM seçimi yaparken en önemli şey MHz'ı değildir.

Yine lafı çarpıtıp algı yaratan bir insan... Konumuz RAM'in MHz'ı. Konuyu açan kişi alacağı RAM'in MHz'ı diğerinden fazla olduğundan sorun yaratır mı diye sormuş konu bu. Tabii ki de RAM seçimi yaparken en önemli şey MHz'ı değildir.
Lafı çarpıtmıyorum, söylediğiniz lafın sizin görmediğiniz yönünü söylüyorum. Voltaj ve çip aynı ise, sadece MHz farklı ise kesinlikle çalışır, her türlü haksız çıkıyorsunuz, dikkatinizi çekerim.

Lafı çarpıtmıyorum, söylediğiniz lafın sizin görmediğiniz yönünü söylüyorum. Voltaj ve çip aynı ise, sadece MHz farklı ise kesinlikle çalışır, her türlü haksız çıkıyorsunuz, dikkatinizi çekerim.

Kesinlikle 100-200 MHz değeri farklı bir RAM takarsanız çalışmaz dediğimi göremiyorum. Gösterir misiniz? Belki ellerim farklı şeyler yazmıştır...

Anakartınız nedir? MHz konusunda 100-200 MHz farklı bir RAM takarsanız sorun yaratmaz ama takacağınız RAM'in MHz ı diğerine göre çok fazla.
1619367048314.png

Dosya Ekleri

• 1619367033198.png
    1619367033198.png
    24,2 KB · Görüntüleme: 28

Geri
Yukarı