Farklı Sunucuya Bağlanırken Ping Düşürülebilir mi?

Inotorious

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Ben oyun oynarken genelde Amerika'daki sunucuları tercih ediyorum, haliyle aradaki mesafeden kaynaklı olarak ping de bir o kadar yüksek oluyor ve ortalama 140-180 ms arası ping alıyorum. Bunu bir şekilde düşürmenin yolu mu var mıdır? İnternete bağlı olduğum saatlerde benden başkası zaten pek girmiyor, girse de etki edecek kadar bir şey yapmıyor.

Bağlandığınız konumun sizinle arasındaki mesafe bu duruma doğrudan etkendir. Örneğin Frankfurt'ta bir oyun sunucusu olduğunu farz edelim. Benim arkadaşım Ege Bölgesi'nde yaşıyor ve ben Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeyim. Arkadaşım atıyorum 60ms alırken ben 80ms alırım.

Bağlandığınız konumun sizinle arasındaki mesafe bu duruma doğrudan etkendir. Örneğin Frankfurt'ta bir oyun sunucusu olduğunu farz edelim. Benim arkadaşım Ege Bölgesi'nde yaşıyor ve ben Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeyim. Arkadaşım atıyorum 60ms alırken ben 80ms alırım.
Sebebini biliyorum, bunu düşürmenin bir yolu var mı diye sordum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı