Fatih Terim neden bazı teknik direktörlerle kıyaslanıyor?

Bunlar fanatik. Şimdi hakem diyorlar illa bir bahaneleri var. Değmez.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sadece izle ve imPARAtoru gör.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sadece izle ve imPARAtoru gör.
Nereden biliyorsun? MHK diye bir şey var. Organize ediyorlar, takımların yapacağı bir şey yok. Son haftalardır senin efendi(!)takımın çok fazla kollanıyor.

Maalesef Fatih Terim'in oyun taktiğinin devri geçti. 3'lü ofansif OOS ile artık bu devirde iş dönmez, kanat devişirerek de hiç olmaz. Seria A Fiorentina gibi takımlara gitmeli en azından, La Liga'da talibi olmaz ama İtalya'da piyasası iyi durumda kariyer ötürü. Şuan harcanıyor Süper Lig'de orası da ayrı, fakir takımlarla Şampiyon Ligi gruplarından çıkma ümitli bir vizyondan ne beklenir?

Nereden biliyorsun? MHK diye bir şey var. Organize ediyorlar, takımların yapacağı bir şey yok. Son haftalardır senin efendi(!)takımın çok fazla kollanıyor.
BJK tarihi malum takımın tarihinden daha temizdir TFF ve MHK malum takımın yanında olduğunu sende biliyorsun at gözlüğü takmasan kör olmasan böyle demezsin.
Ayrıca Bülent Yıldırım kendisi bile o maçtan sonra düdük astı.

BJK tarihi malum takımın tarihinden daha temizdir TFF ve MHK malum takımın yanında olduğunu sende biliyorsun at gözlüğü takmasan kör olmasan böyle demezsin.

Ayrıca Bülent Yıldırım kendisi bile o maçtan sonra düdük astı.
Tamam kabul ediyorum. Fatih Terim başarısız, çok kötü, gaz ile çalışan, çocuk esirgeme yurduna tazminat parasını bağışlayan paragöz ve çöp bir hoca. Tamam mı? Artık için rahatladı mı? Fanatiğe bak ya!

Ben fanatik değilim dogruları söylüyorum ama siz olanları görmek istemiyorsunuz siz insanlara fikrini sordunuz bende fikrimi söyledim konuyu uzatıp sonra fanatiğe bak ya diyorsunuz komik.

Tamam kabul ediyorum. Fatih terim başarısız, çok kötü, gaz ile çalışan, çocuk esirgeme yurduna tazminat parasını bağışlayan paragöz ve çöp bir hoca. Tamam mı? Artık için rahatladı mı? Fanatiğe bak ya!

Başarıları tartışmaya kapalı. Ama ben kendisinin hocalığı bırakması gerektiğini düşünüyorum. Galatasaray'a hoca olarak değil, başkan olarak hizmet vermeli. Kulübe de üye kendisi bildiğim kadarıyla, başkanlığa aday olması için önünde bi' engel olduğunu sanmıyorum. Başkan olmasa bile GS'nin futbol tarafını yöneten kişi olmalı. Kendisi bir futbol aklıdır. Diğer takımlarda da bu yoktur, Sergen Yalçın biraz o ışığı veriyor gelecek için.

Futbol geçmişi olan bir başkan ve Galatasaray'a zamanında hizmetler vermiş bir hoca ile yola devam edilmeli, birazcık Bayern Münih'in yönetim şeklinin esas alınması gerektiğini düşünüyorum. Galatasaray'da bu model nasıl işler orası da ayrı bi' muamma.

Arkadaşlar bütün yorumları okudum biraz da kendi fikirlerimi belirteyim.. Ben bir Galatasaray'lıyım, Fatih Terim'in özel hayatına bakacak olursam geçmişini tasvip etmem kendi hayat görüşümle örtüşen bir insan değil(nispeten son senelerde daha normal) fakat olayın teknik direktörlüğüne geleceksek orda biraz futboldan anlamak ve objektif olmak gerekir. Bu adam 2000 senesinde de çağının futbolunu belki de ötesini günümüzde de imkanlar dahilinde modern futbolu oynatmaya çalışıyor. Futbol konusunda fikirleri de bir o kadar önemlidir, milli takımın başındaki son döneminde futbol direktörü olarak hazırladığı projeyi okuyun derim. 2021'de tartışılması son derece lüzumsuz olan yabancı kuralının bu hali bile Fatih Terim'in sunduğu öneridir. Bazılarınız her zaman iyi kadroya geliyor demiş.. Arkadaşlar iyi kadro dediğiniz kadrolar Fatih Terim'in emek emek işlediği bir yere getirdiği kadrolar olmasın? 2000'de Hagi, Popescu, Taffarel hariç kadroda ki herkes genç ve çoğunun mevkiileri farklı pozisyonlar, hepsinden maksimum verimi alıp 4 senenin sonunda UEFA şampiyonu olmuştur. 2011'de Semih Kaya, Emre Çolak, Engin Baytar, sonrasında Gökhan Zan, Dany gibi adamlarla oynadı bu adam hepsinden verim aldı şampiyon oldu, şamp.ligi çeyrek finali oynadı. Elmander, Melo kariyerinde hangi dönem bu kadar verimli olmuş? Günümüze gelecek olursak Taylan'dan tertemiz 6 numara geçen sene Rize'de adam akıllı oynayamayan Oğulcan'dan verim alıyor. Emre Kılınç'dan modern 8 numara yaratıyor. Pirlo diyenleriniz olmuş mesela, arkadaşlar ya tuttuğunuz takımın heyecanıyla saçmalıyosunuz ya da bilmeden araştırmadan konuşuyosunuz -ki bu çok kötü özellik-.. Pirlo kitabında Fatih Terim'in taktik bilmediğinden değil soyunma odasında dakikalarca konuşurdu, tahtaya bir şeyler karalardı ama bize tercüman sadece 1 cümle söylerdi der burda Fatih Terim'e bir iğneleme var fakat asıl eleştiri tercümana. Diyelim sizin dediğiniz gibi olsa bile bu Fatih Terim'in taktik bilmediği veya kötü bir teknik direktör olduğunu göstermez çünkü her futbolcunun anlaşamadığı teknik direktör olmuştur.. Mesela İbrahimoviç'in Guardiola hakkında dediklerine bakın. Kim diyebilir Guardiola kötü teknik direktör? Ama adam neler demiş, çünkü her insan birbirini sevmez, anlaşamaz, genel olarak takım sporlarında da bu örnek çoktur.. Fatih Terim'e siz taktik bilmiyor diyorsanız kusura bakmayın siz futbolu bilmiyorsunuz ve hayatınızda sadece kendi tuttuğunuz takımın maçını 90 dakika izliyorsunuz. Fatih Terim elindeki kadro ile bugün yine topa sahip olmaya çalışan, pas oyunu oynatmaya çalışan 4-3-3 varyasyonunu oynatıyor.. Pas varyasyonlarıyla atağı sonlandırmaya yine pas varyasyonlarıyla çizgiye inmeye çalışıyor. Bakın topu rakibe verip geçiş oynamaya çalışmak basittir oynayana da özellikle anadolu takım hocalarına saygı duyuyorum imkanlar dahilinde o oynanır. Fakat siz büyük takım hocası iseniz topa sahip olmak ve pas oyunu oynamak zorundasınız başka türlü saygınlık ve başarı kazanamazsınız bunu gerçekten futbol öğrenmek isteyen ve o yüzden fazla maç izleyen insanlar demek istediğimi anlayacaktır. Fatih Terim'in hücum organizasyonlarının şekli Liverpool ve Man.City'den farkı yok bakın burda yanlış anlayıp kestirip atmayın demek istediğim takımına o hücum varyasyonlarını öğretmeye çalışıyor dikkatli izlerseniz görürsünüz ha bunu ne kadar yapabiliyor ne kadar başarılı o da sonunda kadro kalitesi ile bağlantılı Liverpool ve Man.City'de ki son pası atan ve son vuruşu yapabilecek olan adam maalesef bizim ligimizde yok, olduğu kadar doğrusunu elinden geldiğince yapıyor. Bunların hepsini başarılarından bağımsız konuştum ve fikirlerimi yine başarıdan bağımsız bitiricem, futbol bilgisi olarak kıyaslancaksa şahsi fikrim en azından Abdullah Avcı ile kıyaslanabilir. Abdullah Avcı'nın ben futbol mentalitesini beğeniyorum anlattığı şeyleri de dinlerim ama aynı zamanda başarı istersek işte orda büyük hoca olayı devreye giriyor. Tecrübe, takım içi dinamikleri kontrol edebilme, zor anlardan çıkabilme, daha bir sürü şey.. Çok uzun yazdım kim okuyacak bilmiyorum ama okuyanlara bol maç izlemeyi, maç analizleri okumayı ve teknik direktörler hakkında çekilen belgeselleri izlemeyi tavsiye ediyorum.

Geri
Yukarı