Fatih Terim'in Milli Takım'dan istafasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türk Futbol Federasyonu zannımca son olaydan dolayı Terim'i atmaktansa, kendisinden istifa etmesini talep etmiştir diye düşünüyorum.

Zira sen ne kadar ''Ben oraya bir baba olarak gittim.'' desen de federasyon o olayı öyle değerlendirmez kardeşim.

Kimse değerlendirmez. Terim TFF başı olsa o da öyle değerlendirmez.

Bundan sonra yerine gelecek olan kişi inşallah doğru ve yerinde bir tercih olur. Artık şahlanmanın vakti geldi de geçiyor bile.

Sorun antrenör de değil sorun TFF'nin başındaki adamda. Şike olaylarından sonra istifa etmesi gerekiyordu aslında.

Terim kovulsaydı federasyon 4.7 milyon euro tazminat ödeyecekti.

Taraflar karşılıklı anlaştığı için tazminat ödenmeyecek.

Sadece Terim, federasyondan kalan 1 yıllık sözleşmesine karşılık 3.5 milyon Euro alacak.

Tabii resmi tabirle yine tazminat almış oluyor fakat esasen bu bir tazminat değil.

Adamı günahım kadar sevmem, taktiklerini hiç sevemem ama gel gör ki İngilizce konuşması, sahada yaptığı hareketler beni benden alıyor yahu:ROFL: Çok yerinde bir karar oldu, kovulması iyi oldu.
"İs the fıtbol, des de fıtbol. Samting be happed.":ajan:

Utanmadan giderken bile para alıyor ya. Ben makamıma yakışmayan karaktersizlikler yaptım artık uzaklaşmam gerek demiyor da hala üç milyon alayım beş milyon alayım diyor. Allah bilir utanmadan hakkım olanı alıyorum diyordur.

Kim gelirse gelsin, ülkede işi bilmeyen adamlar futbolu yönettikçe bir şey değişmeyecek.

Adam ping pong topu gibi bir orada bir burada. Milli takım ve Galatasaray arasında gidip geliyor.

Takımların hali ortada.

Terim kovulsaydı federasyon 4.7 milyon euro tazminat ödeyecekti.

Taraflar karşılıklı anlaştığı için tazminat ödenmeyecek.

Sadece Terim, federasyondan kalan 1 yıllık sözleşmesine karşılık 3.5 milyon Euro alacak.

Tabii resmi tabirle yine tazminat almış oluyor fakat esasen bu bir tazminat değil.

Tazminat ama değil nasıl bir cümle?

Bir düşünelim mi birlikte beyinlerimizi kullanarak?

Taraflar karşılıklı anlaştı ne demektir? Bir insan istifa edecek duruma geldiyse neden kalan parasını da alır da gider? Dünyaları doyurdu aldığı maaşla, yetmedi mi de hala para alıyor? Bu adam ben vatanımı çok severim diyen bir adam. Sözde milliyetçi.

Tazminatın resmi ya da yerel tabiri yoktur. Tazminat, hukuka aykırı bir şekilde yapılan maddi ya da manevi zarara karşı ödenecek bedele denir. Bu bağlamda Fatih Terim'e ne tür maddi manevi zarar verilmiştir? İstifa eden bu zarara karşı gelen tazminattan feragat etmez mi?

Peki, karşılıklı anlaşma dediğimiz nedir? Bir taraf istifa etmek istiyorsa karşılıklı anlaşma olmaz. Sen bir yerde çalışıyorsun istifa etmek istiyorsun. O güne kadar çalıştığının tazminatını alamayacaksın. İş sahibin "dur sen çok çalıştın, ben sana para veriyim" der mi? Güle güle diyecektir.

Şimdi tekrar beynimizi kullanalım. TFF başkanımız, kötü sözler söylemek istemiyorum, Fatih Terim'e peşkeş çekerek. Devletin parasından rahatça 3.5 milyon para veriyor. İstifa eden adama bu para niye verilir? TFF başkanımız(!) Fatih Terim'e korkarak gidip "tepkiler çok büyüdü hocam, çok ses var bir yolunu bulalım" diyor ve ardından susması için de devletin parasından 3.5 milyon vermeyi teklif ediyor. İstifa etseydi 1 yıllık sözleşmeyi istemeye hakkı olamazdı. Bu bir hukuksal süreçtir. İstifa edene tazminat ödenmez.

Daha neler neler var sır gibi saklanan. Konuşmalar ortaya çıkmıyor. Ne TFF başkanı, ne yardakçıları, ne peşkeş çektiği pislikler adamdır. Al birini vur ötekine. Her gelen devletin parasından araklayabildiği kadar araklıyor. Devletin parasını sağına soluna dağıtıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı