Faturalı 2. el ürün nasıl satılır?

Hocam fatura toplu fatura toplu sistem olarak aldım bütün malzemeleri gider o zaman tek fatura çıkartmak mı lazım?

Gerçi garantisi yok ama ben eski işlemcimi ilana koydum, sizinki gibi birkaç ürün birden var faturası üzerinde, o yüzden ilana yazdım "Fatura isterseniz aslını veremem fotokopi veririm" diye. Fakat TC numarasını ne yapacağım ben de emin değilim.

TC'yi karalasam adresi falan?

Hocam gerek yok. Bu sefer fatura geçerli olmaz. Ben 40 yaşındayım ikinci el faturalı ürün aldım, sattım. Ev aldım, araba aldım sattım. Sizin kimliğiniz bile adamda olsa hiçbir şey yapamaz.

@SametSSQQ selam. Uzun zamandır 2. el ürün satan biriyim. Tüm ürünlerimi çok titiz kullanırım 2. el satışı için kutusunu tüm parçalarını falan da saklarım. Bu konuda faturasını verme bence versen bile T.C'ni ve kişisel bilgilerini karala. İçin rahat olsun ben ASUS anakartımı sattım faturayı ve kişisel bilgilerimi asetat kalem ile karalayıp gönderdim. Henüz 1 sene garantisi vardı ve arkadaş yanlışlıkla anakarta zarar vermiş ve asus'a göndermiş asus 3 yıllık anakarta para iadesi yaptı arkadaşa. Bu arada benimle iletişime geçti asus, fatura benim adıma olduğu için ve herhangi bir problem olmuyor fatura sahibi onayladıktan sonra. Bir tavsiye 2. el ürün satacaksan ürünlerine ve parçalarına çok iyi davran, bozuk arızalı ürün satma yada açık açık arızasından bahset, 2. el alırken referansları oku ürünü aldığında ürün ve satıcı hakkında adil ve gerçekçi referans bırak. İyi forumlar.

Geri
Yukarı