Çözüldü FAULTY_HARDWARE_CORRUPTED_PAGE Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

James Fischer

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,
Forumu çok uzun zamandır takip ediyorum fakat üye olarak kayıt açmak bugüne nasipmiş. Öncelikle belirteyim, konu üst başlığını yanlış seçmişsem ya da bir usul hatası yapmışsam kusuruma bakmayın. Daha önce forumda mavi ekranla ilgili hata kodunu bulup ilgili mesajları inceledim, videoları izledim. Memtest yapmam gerektiğini gördüm. Çünkü yalnızca tek bir hata kodu değil, birçok hata kodu veriyordu PC. Memtest sonucu oluşan raporu buraya iliştiriyorum, PC eski atıl halde duruyordu kullanmam icap etti. 4 GB DDR3 RAM var, Memtest'te bayağı bir hata buldu. Fakat emin olmak için size danışmak istedim. Benim mavi ekranların nedeni RAM'ın donanımsal arızası mıdır? Yeni bir RAM mi almam gerekiyor?

Memtest sonucu ve oluşan son mini dump dosyaları.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Memtest sonucunda da hata bulduğunu gösteriyor, doğru. 2 tane dump dosyanızda hatanın bellekten kaynaklandığını gösteriyor. Belleklerinizi değiştirmelisiniz.
Memtest sonucunda da hata bulduğunu gösteriyor, doğru. 2 tane dump dosyanızda hatanın bellekten kaynaklandığını gösteriyor. Belleklerinizi değiştirmelisiniz.

Çözüm

Geri
Yukarı