Fazla mastürbasyonun zararları nelerdir?

SenpaiKangal

Picopat
Selam dostlar, biraz düşündüm de çok fazla mastürbasyon yapıyorum. Neredeyse her gün birkaç defadan fazla, bu durum iğrenç gelmeye başladı ayrıca kendime zarar veriyormuşum gibi hissediyorum. En son kan testi yaptırdığımda vitaminlerin bayağı düşük çıktı normalden, bunun yanı sıra saç dökülmesi arttı. Halsizlik vs. başka ne gibi zararları vardır?

Haftada 1 veya 2 kere yapılması öneriliyor genelde fakat günde bu kadar fazla yapmak gerçekten her türlü alanda etkisi oluyor. Gün içinde isteksizlik, yorgunluk, odaklanma vb. kısacası hayat kalitesi düşüyormuş gibi oluyor gözlemlediklerim bunlardı aşırıya kaçırdığım zamanlar. Sosyal alanda gelişmek çok önemli bu konuda bence gün içinde uğraşacak meşgul olacak şeyler bulmalısınız, günde 3 defa yapıldığını varsaysak 20-40 dakika arası olsa toplamda 1-2 saat bu işi yapmakla geçer. Aşırı derecede yapmak ilerisi için de zararlı erken boşalma vb. diğer sorunlara da yol açıyor. Yanlış bir biçimde yapılıyorsa eğer (sürtünme ya da kuru şekilde) bu da his kaybı ve erken ya da çok geç boşalmayı tetikleyen şeyler. Video izlemek de beyin açısından zararlı bir nevi kendini kandırmış gibi oluyorsun, izliyorsanız eğer izlediğiniz platformları engellemeyi deneyebilirsiniz.

Not: Video izlemekten kastım +18 videolar tam olarak ismini yazmak istemedim bu yüzden karışıklık olmasın diye belirtmek istedim.

Son düzenleme:
Selam dostlar, biraz düşündüm de çok fazla mastürbasyon yapıyorum. Neredeyse her gün birkaç defadan fazla, bu durum iğrenç gelmeye başladı ayrıca kendime zarar veriyormuşum gibi hissediyorum. En son kan testi yaptırdığımda vitaminlerin bayağı düşük çıktı normalden, bunun yanı sıra saç dökülmesi arttı. Halsizlik vs. başka ne gibi zararları vardır?

31 çekmenin pek bir yararını görmedim. Zaten vücut çekmeyince kendisi atıyor. Boş verin gitsin.

keşke 2-3 olsa daha fazla hocam ve duruma dur diyemiyorum oyalanacak hiç birseyim yok aklım öyle şeylere kaçıyor.
Ozan ustanın videolarını izleyebilirsin, bana çok yardımı olmuştu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam sanırsam önceki yazdığım 2 konu da size ait. Açıkçası 31'i bırakmayın, 31 zevkli bir iş vb. şeyleri diyenler zaten 25-30 yaşlarında cinselliği yeni keşfetmiş evli erkeklere karısı için taktikler veren ya da 50-60 yaşında cinsellik ne onu bile bilmeyen insanlar. Yani onlar 31'in zararlarını falan çoktan unutmuşlar. Zaten bu olay tabu olduğundan sizin gibi bile forumda belirtebilen çok az. Çoğumuz bile kabul edelim ilk postamıza 31'in ne olduğunu bile düzgün bilmiyorduk. Bence No Fap'i araştırın ve azaltmak değil harbi bırakmaya çalışın. İnternette çekmeyin etmeyin diyenlere inanmayın. Haftada 1 dersiniz sonra günde 3 saat cornhub izleyen bir canavara dönüşürsünüz. Ondan bu illeti bırakmayı deneyin bence.

Hocam cinsel içerikli video izlemeden asilmak zararli degil hatta faydali ama beyindeki reseptorlere zarar veriyor. Onu birak sabahlara kadar asil hicbisey olmaz :D en fazla ne olur, erken bosalirsin ilk deneyimlerinde ama sonra vucut adapte oluyor zaten.

Geri
Yukarı