Fazla sıkıntısı olmayan dağıtım önerisi

WIPERRANTAN

Decapat
Daha fazla  
Selam ben Linux'a yeni geçtim denebilir ilk önce KDE Neon kullandım, ama onu sıkıntılardan dolayı beğenmedim.
Manjaro'ya geçtim ama bunda da AMD ekran kartı olduğundan dolayı driverını bulamadım ve ses ellesmere diye bir driver var, onu da 2 de bir ses gidip geliyor.

Bana güzel bir dağıtım önerir misiniz?
(Ubuntu ve Debian tabanlı olmazsa sevinirim. )

Selam ben Linux'a yeni geçtim denebilir ilk önce KDE Neon kullandım, ama onu sıkıntılardan dolayı beğenmedim.
Manjaro'ya geçtim ama bunda da AMD ekran kartı olduğundan dolayı driverını bulamadım ve ses ellesmere diye bir driver var, onu da 2 de bir ses gidip geliyor.

Bana güzel bir dağıtım önerir misiniz?
(Ubuntu ve Debian tabanlı olmazsa sevinirim. )

AMD ekran kartının sürücüleri kernel ile geldiğinden sürücü bulamaman normal. @Şebnem Ferah hocamın dediği gibi Linux Mint geç derim şimdilik. KDE Plasma ortamını kurmak istersen de konu aç yardımcı olurum.

Yok illa ben debian tabalı istemiyorum dersen fedora ve arcolinuxb dağıtımına bakabilirsin.

Linux Mint güzeldir ama Debian tabanlı istememişsiniz, o yüzden Fedora Linux öneririm.

KDE Neon kullandımda beğenemedim.
Linux Mint'de çok Windows'a benziyor.

Düzenleyerek istediğin görünüme getirebilirsin. Özellikle KDE veya GNOME kurarak basit ama güzel düzenlemer ayarlayabilirsin. Masaüstü ortamı değiştirmek de oldukça kolay.

Bir denemesem mi dedim de Manjaro Arch tabanlı değil mi zaten?

Hocam bunda driverda sıkıntı çıkmaz değil mi?

Manjaro Arch tabanlı ama iyi olmayan bir dağıtım. Bu arada o rehberle kurmayın. Onun yerine archinstall Script'i ile kurun. Audio server seçeneğini de pulseaudio olarak seçin.

Yaşadığınız ses sorunları büyük ihtimalle Pipewire'dan kaynaklanıyor.

Düzenleyerek istediğin görünüme getirebilirsin. Özellikle KDE veya GNOME kurarak basit ama güzel düzenlemer ayarlayabilirsin. Masaüstü ortamı değiştirmek de oldukça kolay.

Manjaro Arch tabanlı ama iyi olmayan bir dağıtım. Bu arada o rehberle kurmayın. Onun yerine archinstall Script'i ile kurun. Audio server seçeneğini de pulseaudio olarak seçin.

Yaşadığınız ses sorunları büyük ihtimalle Pipewire'dan kaynaklanıyor.
Hocam bi rehber varmı arch install ile alakalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı