Fazla tanınmayan biriyle nasıl tanışılır?

Kendini göstermekten çekinme, varlığını hissettir. Bunu yaparken ne bıkkınlık getirecek kadar abart, ne de unutturacak kadar azalt.

Kız arkadaşımla arkadaş ortamında tanıştım, ilk görüşte hoşlandım. O gün isimlerimizi öğrenmek dışında beni pek sallamasa da ben peşini bırakmadım ve önce sosyal medyadan ekleyerek takibe aldım, sonra da zamanla iletişim kurmaya çalıştım.

Bir süre sonra aradaki muhabbet ilerleyince onun paylaşımlarına yorum yapan benken, benim paylaşımlara yorum yapan o seviyesine çıktık, samimiyet arttı. Bu samimiyet ilerleyerek mesajlaşmadan baş başa bir şeyler yapmaya kadar uzandı.

İşine yarar diye yazayım dedim, tanışıp ilişkiyi ilerletmek için güzel ve basit örneklerden biri. Tabii ki burada zamanla kızın size de ilgi duyması önemli. Sürekli tek taraflı yürüyorsa heves kaçabilir bir süre sonra.
Verdiğiniz öneri çok işime yarar ve aslında o ortam hep oluşmayı bekliyor. Bu durumu değerlendirecek ve kısa sürede attığı hikayeye yanıt vererek başlayacağım.
Pandemiyi tamamen unutmuşum. Zaten evde asosyal asosyal ders çalıştığımdan hiçbir farklılık hissetmiyorum.
O durum bende de var fakat derslere yoğunlaş diyecek olursanız beni pek etkilemiyor özel hayatım derslere.

Direkt yürüme reis, benim yorumu da dikkate al. Arkadaşımdan gördüm cidden ilerletmişlerdi sıfırdan. Hiç tanışmıyorlardı. Tabi herkes bir olmaz ama sen yine de yavaştan al bence. Konuşun, aynı ortamda bulunun ama bir kez hayır diyen ikinciye hemen evet diyemez. Şansını dene, onda sana karşı his oluşsun. Zamana bırak biraz, seni tanısın.
Evet. Çok doğru.
@Cnr_als
Saf kalpli olduğunu söyleyenler kim? Eğer arkadaşları ise pek de inanma derim. (Bu kötü kalpli biri yapmaz. Lakin kendiniz tanıyıp görmeniz daha kesin ve sağlıklı olacaktır.)
Ayrıca benimle iletişime geçebilir misiniz? (Bunu alıntılamayın.)
Evet. Yakın arkadaşları ve kısaca ortak arkadaşımız diyebilirim. Tanımadan bilemeyiz fakat iyi mi kötü niyetle mi söylediğini anlamamız için tanışmamız gerekiyor.
Bu arada arkadaşlar verdiğiniz bütün öneriler için müteşekkirim ve değerli vaktinizi ayırdığınız için. Gelişmeleri haberdar edeceğim. Hikaye attığında bir sohbet başlatma veya bir tanışma faslı bir konu açacağım Instagram hikayesine yanıt olarak. Bu esnada sızın yazdığınız her mesaja bakacağım ve halen önerilerinizi kessinlikle değerlendireceğim. Tekrardan ilginiz için tesekkurlerimi sunuyorum huzurunuzda.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı